Domājiet ar savām rokām. Kāda ir robotikas izmantošana? Kursa "Izglītības robotika, kas robotikai nepieciešama skolā, atklātās nodarbības konspekts

Robotu nodarbība

Nodarbības tēma: Siksnas piedziņa.

Papildu izglītība bērniem

Loseva Marina Ivanovna

Skolotājs papildu izglītība izglītojoša robotikas klase

MBOU DDIU Tomskas pilsētas “lāpa”

Mērķis: Iepazīstiet jostu piedziņas

Uzdevumi:

Personīgais:

Sabiedrības attīstība, spēja analizēt, apkopot, salīdzināt

Attīstīt interesi paplašināt un padziļināt iegūtās zināšanas;

Meta priekšmets:

Apgūt apkārtējās pasaules izziņas pamatmetodes (novērošana, salīdzināšana, analīze, sintēze, vispārināšana, modelēšana);

Izpratne un pieņemšana mācību uzdevums, meklējiet un atrodiet veidus, kā to atrisināt;

Mācību aktivitāšu īstenošana dažādās formās (teorētiskā aptauja, praktiskais darbs ar modeļiem)

Priekšmeti:

Kognitīvās intereses izglītošana par eksperimentiem ar modeļiem ar siksnas piedziņu projektēšanā un programmēšanā;

Zināšanu par "mehāniskās transmisijas" vispārināšana un sistematizēšana;

Apgūt loģiskās un algoritmiskās domāšanas pamatus, telpisko iztēli;

Gaidāmie rezultāti:

Studentiem jāveido šādas universālās izglītības aktivitātes (UUD):

Kognitīvās: vispārējās izglītības prasmes strukturēt zināšanas, kontrolēt un novērtēt procesu un izpildījumu

Loģika: analīze, salīdzināšana, sintēze

Normatīvais: saskaroties ar jaunu praktisku uzdevumu, patstāvīgi formulēt izziņas mērķi un veidot savu rīcību saskaņā ar to

Personīga: motivācija mācību aktivitātes. Interese par risinājuma metodi un vispārējo darbības veidu.

Komunikatīvs: spēja izteikt savas domas

Nodarbības ilgums:45 minūtes

Nodarbības tips: kombinēts

Novērtējums:1. klases skolēni, 10 cilvēki

Aprīkojums: datori, Lego WeDo 9580 komplekti, projektors, ekrāns.

Nodarbības struktūra.

1) organizācijas posms. Stundas mērķu un uzdevumu noteikšana. 5 minūtes

2) Nodarbības gaita. 35 minūtes

3) Pārdomas (nodarbības kopsavilkums) 5 min

    Organizācijas posms. Stundas mērķu un uzdevumu noteikšana.

Skolotāju aktivitātes

Studentu aktivitātes

Pārbauda studentu gatavību stundai:

Sveiki puiši! Vai esat gatavs lieliem atklājumiem?

“Ja kādu dienu vēlaties izdarīt kaut ko lielisku, atcerieties: šodien ir viena diena!” - tā teica Džordžs Lūkass - amerikāņu režisors, scenārists, pazīstams kā sāgas veidotājs " Zvaigžņu kari»Un piedzīvojumu filmu sērija Indiana Jones.

Klausieties, skatieties 1 slaida prezentāciju

Runā par stundas tēmu un mērķi:

Tātad, šodien ir pienākusi šī skaistā diena, lai paveiktu kaut ko lielisku ...

Tu esi gatavs?

Šodien mēs sev atklāsim ... ko jūs domājat - KAS? .. pareizi (lasīt no ekrāna) - siksnu piedziņas.

Mēs darbosimies kā atklājēji un veiksim vairākus eksperimentus ar siksnu piedziņu!

Noskatieties 2. slaida prezentācijas

Skaļi skaļi rakstīts uz ekrāna motīva "Belt drive"

Veic nodotā \u200b\u200bmateriāla kontroli.

Bet vispirms mums kaut kas jāatceras! Pēdējā nodarbībā kopā ar jums mēs pētījām mehānisko kustības mehānismu veidus. Kas tos var nosaukt?

Kam tiek izmantota kustības pārraide?

Un kurš man pateiks - kā mēs palielinājām un samazinājām pārnesumu ātrumu?

Labi! Jūs visi sapratāt un atcerējāties!

Bērni ir atbildīgi. (3 slaids)

Atbilde: Kustības mehāniskās transmisijas veids ir zobrati. Pārnesumu pārsūtīšana tiek veikta ar zobratu, pārnesumu palīdzību, kurus ar zobiem saista viens ar otru.

Ātruma palielināšana: piedziņas mehānisms - liels, ar mazu piedziņu.

Ātruma samazinājums: vadošais - mazais, vadītais - lielais.

    Nodarbību laikā

Tagad paskatieties uz ekrānu. (Uz ekrāna - video). Šo zaļo riteni, kas tiek nēsāts uz motora ass, sauc par skriemeli. Es ieslēdzu motoru, un skriemelis sāk griezties. Un uz ass blakus tai ir vēl viens skriemelis. Kā es varu viņu pagriezt? ..

4. slaids (video)

Bērni analizē

Zīmē paralēlu ar iepriekš izpētīto materiālu:

Mēģināsim uzzīmēt analoģiju ar pārnesumiem. Tur kustība no viena pārnesuma tika pārnesta uz otru, pateicoties ciešu krustnagliņu kontaktam.

Skolotājs palīdz noteikt cēloņsakarības vadošo jautājumu nodošanā mehāniskā kustība ar skriemeļiem.

Un šeit viens un otrs skriemelis nav savienoti. Kā, ar kādu palīdzību jūs varat likt otrajam skriemelim pagriezties? .. Labi izdarīts!

Bērni nosaka modeli un izsaka savu viedokli.

Atbilde: savienojiet abus skriemeļus ar jostu (gumijas joslu)

Izskaidro jauna tēma:

Divi skriemeļi, kas savienoti ar jostu - tas ir josta . Vienu skriemeli, kas tiek nēsāts uz motora ass, sauc par vadošo - tas pārraida kustību no motora caur jostu uz otro skriemeli, ko sauc par piedziņas skriemeli (tāds pats kā pārnesumkārbā). Siksnas piedziņai vienmēr ir divi skriemeļi un josta. Kā jostu var izmantot gumiju, virvi, ķēdi ...

Klausieties, skatieties prezentāciju.

Lūdzu, ņemiet vērā: jostu velk taisni starp skriemeļiem, nešķērsojot. Šajā gadījumā mēs iegūstam tieša jostas piedziņa.

Un kurš pamanīja, kā skriemeļi griežas - vienā virzienā vai dažādos virzienos; ar tādu pašu ātrumu vai ar atšķirīgu?

Jūs visu pamanījāt pareizi! Labi padarīts! Ar tiešu siksnas piedziņu skriemeļi griežas ar vienādu ātrumu vienā virzienā.

Klausieties, skatieties prezentāciju.

Atbilde: skriemeļi griežas ar vienādu ātrumu vienā virzienā

Tagad paskatieties uz ekrānu. Kas ir mainījies?

Tagad josta ir savilkta šķērsām.

Kā tagad griežas skriemeļu riteņi: kāds ir to griešanās virziens un griešanās ātrums?

Tiek saukta šāda jostas piedziņa, kurā josta tiek šķērsota krusteniskās siksnas piedziņa

Klausieties, skatieties prezentāciju. Analizēt. Izdariet secinājumus.

(Pārsienot jostu, skriemeļi griežas dažādos virzienos ar tādu pašu ātrumu)

Emocionālais noskaņojums:

Nu, manuprāt, ir pienācis brīdis "... darīt kaut ko lielisku ..." Vai esat gatavs?

Un tagad mēs sāksim jostas piedziņas praktisko ieviešanu, ko mēs tikko esam atklājuši sev. Mēs izveidosim projektu “Dejojošie putni”, turklāt darbosimies kā eksperimentētāji, piespiežot savus putnus spinēt dažādos veidos! Rūpīgi skatieties video uz ekrāna.

Bērni uz ekrāna skatās video par dejojošajiem putniem. (Pieteikums datorprogrammai Lego WeDo 9580)

Problēmas formulēšana: Vai jūs varat izveidot tos pašus Dejojošos putnus, lai tie grieztos dažādos virzienos? Spinēt ar dažādu ātrumu?

Bērni tiek sadalīti pa pāriem, sēž darbavietās pie datoriem. Katram pārim tiek dots Lego komplekts, un bērni tiek savākti pēc shēmas "Dejo putni."

(Skat. Pielikumu - video “Nodarbība audzināšanas robotikas klasē”)

Skolotājs uzrauga montāžas un programmēšanas procesu. Sniedz padomus.

Studenti samontē modeli atbilstoši shēmai un piedāvā savus risinājumus dizaina un programmas modernizēšanai, lai sasniegtu uzdevumu.

Izskaidrojiet savu izvēli.

Zināšanu nostiprināšana: vingrinājuma veikšana (vingrinājumu veica skolotāja Loseva M.I. vietnē https://learningapps.org/4098193)

https://learningapps.org/display?v\u003dpnezi55m217

Skolotājs pārrauga vingrinājuma izpildi.

Pēc montāžas praktiskās daļas pabeigšanas, modeļa modernizācija un programmēšana, studenti patstāvīgi veic uzdevumu

3. Pārdomas

Pēc struktūras montāžas un tās modernizācijas notiek diskusija: kas un kā putnus rotēja dažādos virzienos, ar vienādu un atšķirīgu ātrumu (sk. 1. pielikumu)

Studenti novērtē savu sniegumu, pamatojoties uz tā rezultātiem.

Izeja:

Nodarbības laikā studenti uzzināja:

    par kustības pārnešanas metodēm un jostas pārneses veidiem

    uz skriemeļa diametra ietekmi uz ātrumu

Izveidoti un ieprogrammēti esošie modeļi. Iegūta verbālās komunikācijas pieredze, izmantojot īpašus terminus.

1. PIELIKUMS

Tiešā jostas piedziņa

Šķērssiksnas piedziņa

Ātruma samazināšana

Ātruma palielināšana

Mūsdienās robotikas nodarbības kļūst ļoti populāras. Šādas nodarbības palīdz studentiem veidot un attīstīt kritisko domāšanu, iemācīties būt radošiem dažādu grūtības pakāpes problēmu risināšanas procesā, kā arī iegūt komandas darba prasmes.

Jauna paaudze

Mūsdienu izglītība virzās uz jaunu attīstības kārtu. Daudzi skolotāji un vecāki meklē iespēju ieinteresēt bērnus zinātnē, iemācīt viņiem mācīties un uzlādēt viņus ar vēlmi radīt un domāt ārkārtīgi. Tradicionālie noformējuma veidi jau sen ir zaudējuši savu nozīmi. Jaunā paaudze nav tāda kā senči. Viņi vēlas iemācīties dzīvu, interesantu, interaktīvu. Šī paaudze ir viegli orientēta mūsdienu tehnoloģijās. Bērni vēlas attīstīties tādā veidā, ka viņi ne tikai neatpaliek no strauji augošajām tehnoloģijām, bet arī tieši piedalās šajā procesā.

Daudzus no viņiem interesē: “Kas ir robotika? Kur to var uzzināt? ”

Izglītība un roboti

Šis akadēmiskā disciplīna ietver tādus priekšmetus kā projektēšana, programmēšana, algoritmi, matemātika, fizika un citas ar inženieriju saistītas disciplīnas. Pasaules robotikas olimpiāde (WRO) notiek katru gadu. Izglītības jomā šīs ir masu sacensības, kas ļauj labāk uzzināt, kas ir robotika tiem, kas pirmo reizi saskaras ar līdzīgu priekšmetu. Tas dod iespēju izmēģināt spēkus dalībniekiem no vairāk nekā 50 valstīm. Sacensībās ierodas apmēram 20 tūkstoši komandu, kuru skaitā ir bērni no 7 līdz 18 gadiem.

WRO galvenais mērķis: NTT (zinātniskās un tehniskās jaunrades) un robotikas attīstība un popularizēšana jauniešiem un bērniem. Šādas olimpiādes ir mūsdienīgs 21. gadsimta mācību līdzeklis.

Jaunas iespējas

Lai bērni labāk saprastu, kas ir robotika, sacensībās tiek izmantotas teorētiskās un praktiskās iemaņas, kas klasē iegūtas kā kluba darbs. skolas mācību programma dabaszinātņu un eksakto zinātņu studijām. Entuziasms par robotikas disciplīnu pakāpeniski attīstās par vēlmi dziļāk mācīties tādās zinātnēs kā matemātika, fizika, datorzinātnes un tehnoloģijas.

WRO ir unikāla iespēja tā dalībniekiem un novērotājiem ne tikai dziļāk uzzināt, kas ir robotika, bet arī attīstīt radošuma un kritiskās domāšanas prasmes, kas ir tik vajadzīgas 21. gadsimtā.

Apmācība

Interese par robotikas virziena izglītības disciplīnu aug katru dienu. Materiālā bāze nepārtraukti tiek pilnveidota un attīstīta, daudzas idejas, kas nesen palikušas par sapni, - šodien ir realitāte. Tēmas "Robotikas pamati" izpēte ir kļuvusi iespējama lielam skaitam bērnu. Nodarbībās bērni mācās risināt problēmas ar ierobežotiem resursiem, apstrādāt un asimilēt informāciju, kā arī izmantot to pareizajā virzienā.

Bērni mācās viegli. Mūsdienu jaunākajai paaudzei, kas audzināta uz dažādiem sīkrīkiem, parasti nav grūtību apgūt disciplīnu "Robotikas pamati", ja vien ir vēlme un alkas pēc jaunām zināšanām.

Ir nepieciešams, ka pat pieaugušajiem ir grūtāk pārkvalificēties nekā mācīt tīru, bet izslāpušu bērnu prātu. Pozitīva tendence ir milzīga uzmanība robotikas popularizēšanai jauniešu vidē, ko veic Krievijas valdība. Un tas ir saprotams, jo modernizācijas un jauno speciālistu piesaistīšanas uzdevums ir valsts konkurētspējas jautājums starptautiskajā arēnā.

Tēmas nozīme

Šodien aktuāls jautājums Izglītības ministrija ir izglītības robotikas ieviešana skolu disciplīnu lokā. To uzskata par nozīmīgu attīstības jomu. Tehnoloģiju stundās bērniem jāsaņem idejas par moderno tehnoloģiju un dizaina attīstības lauku, kas dod viņiem iespēju pašiem izgudrot un veidot. Nav nepieciešams, lai visi studenti kļūtu par inženieriem, bet katram vajadzētu būt iespējai.

Kopumā robotikas nodarbības bērniem ir ārkārtīgi interesantas. Tas ir svarīgi saprast visiem - gan skolotājiem, gan vecākiem. Šādas nodarbības dod iespēju redzēt citas disciplīnas atšķirīgā gaismā, izprast sava mācību jēgu. Bet tieši bērnu jēga, izpratne par to, kāpēc tas ir nepieciešams, virza bērnus. Tā neesamība negatīvi ietekmē visus skolotāju un vecāku centienus.

Svarīgs faktors ir tas, ka robotikas apguve ir bez stresa un bērniem pilnībā absorbējošs process. Tas ir ne tikai studenta personības attīstīšana, bet arī iespēja izrauties no ielas, nelabvēlīgās situācijas, dīkstāves laika un tā sekām.

Izcelsme

Pats robotikas nosaukums cēlies no atbilstošās angļu robotikas. kas nodarbojas ar tehnisko automatizēto sistēmu attīstību. Ražošanā tas ir viens no galvenajiem intensifikācijas tehniskajiem pamatiem.

Visi robotikas likumi, tāpat kā pati zinātne, ir cieši saistīti ar elektroniku, mehāniku, telemehāniku, mehatroniku, datorzinātni, radiotehniku \u200b\u200bun elektrotehniku. Pati robotika ir sadalīta rūpniecības, celtniecības, medicīnas, kosmosa, militārajā, zemūdens, aviācijas un sadzīves.

Zinātniskās fantastikas rakstnieks savos stāstos pirmo reizi izmantoja jēdzienu “robotika” 1941. gadā (stāsts “Liar”).

Vārdu "robots" 1920. gadā izdomāja čehu rakstnieki un viņa brālis Josefs. Tas tika iekļauts sci-fi lugā Rossum Universal Robots, kas tika iestudēta 1921. gadā un guva lielus skatītāju panākumus. Mūsdienās var novērot, kā lugā ieskicētā līnija tika plaši attīstīta, ņemot vērā sci-fi kinematogrāfiju. Zemes gabala būtība: rūpnīcas īpašnieks nodarbojas ar liela skaita androīdu, kas var darboties bez atpūtas, izstrādi un nodošanu ekspluatācijā. Bet šie roboti galu galā saceļas pret radītājiem.

Vēsturiski piemēri

Interesanti, ka robotikas pirmsākumi parādījās senatnē. Par to liecina kustīgo statuju paliekas, kas tika izgatavotas 1. gadsimtā pirms mūsu ēras. Homērs Iliadā rakstīja par meitenēm, kas izgatavotas no zelta un kuras spēj runāt un domāt. Mūsdienās intelektu, kas apgādāts ar robotiem, sauc par mākslīgo intelektu. Turklāt senās grieķu mehānikas inženieris Archits Tarentsky tiek kreditēts mehāniskās lidojošās balodiņa izstrādē un izveidē. Šis notikums datēts ar aptuveni 400. gadu pirms mūsu ēras.

Šādu piemēru ir ļoti daudz. Tie ir labi atspoguļoti I. Makarova grāmatā. un Topcheeva Yu.I. "Robotika: vēsture un perspektīvas." Tas populārā formā stāsta par mūsdienu robotu izcelsmi, kā arī ieskicē nākotnes robotiku un atbilstošo cilvēku civilizācijas attīstību.

Robotu veidi

Pašlaik vissvarīgākās robotu klases vispārīgiem mērķiem ir pārvietojamas un manipulatīvas.

Mobilais ir automātiska mašīna ar kustīgu šasiju un vadāmu piedziņu. Šie roboti var staigāt, brauc ar riteņiem, tiek izsekoti, rāpo, peld, peld.

Manipulācija ir automātiska stacionāra vai pārvietojama mašīna, kas sastāv no manipulatora ar vairākām kustības pakāpēm un ieprogrammētu vadību, kas ražošanā veic motora un vadības funkcijas. Šādi roboti nonāk grīdā, portālā vai apturētā veidā. Viņi saņēma vislielāko izplatību instrumentu izgatavošanas un mašīnbūves rūpniecībā.

Pārvietošanās veidi

Riteņu un kāpurķēžu roboti tika plaši izmantoti. Staigājoša robota pārvietošana nav viegls dinamikas uzdevums. Šādiem robotiem vēl nevar būt cilvēkam raksturīgās vienmērīgās kustības.

Attiecībā uz lidojošiem robotiem mēs varam teikt, ka lielākā daļa mūsdienu lidmašīnu ir tikai viņi, bet tos kontrolē piloti. Tajā pašā laikā autopilots var kontrolēt lidojumu visos posmos. Lidojošie roboti ietver viņu apakšklasi - kruīza raķetes. Šādas ierīces ir vieglas un veic bīstamas misijas līdz pat šaušanai pēc operatora pavēles. Turklāt ir dizaina ierīces, kuras spēj patstāvīgi izšaut.

Ir lidojoši roboti, izmantojot kustību metodes, kurās izmantoti pingvīni, medūzas un dzeloņstieņi. Šo pārvietošanās metodi var redzēt robotos Air Penguin, Air Ray, Air Jelly. Tos ražo Festo. Bet RoboBee roboti izmanto kukaiņu lidojuma paņēmienus.

Starp robotiem, kas pārmeklē, ir virkne notikumu, piemēram, pārvietojamie tārpi, čūskas un lodes. Šajā gadījumā robots izmanto berzes spēkus uz raupjas virsmas vai virsmas izliekuma. Šāda kustība ir noderīga šaurās telpās. Šādi roboti ir nepieciešami, lai meklētu cilvēkus zem iznīcināto ēku gruvešiem. Čūskām līdzīgi roboti spēj pārvietoties ūdenī (piemēram, Japānā ražots ACM-R5).

Roboti, kas pārvietojas pa vertikālu virsmu, izmanto šādas pieejas:

  • līdzīgs cilvēkam, kurš kāpj pa sienu ar dzegām (Stenforda kapučina robots);
  • līdzīgi gekoniem, kas aprīkoti ar vakuuma piesūcekņiem (Wallbot un Stickybot).

Starp peldošajiem robotiem ir daudz notikumu, kas virzās uz zivju imitācijas principu. Šīs kustības efektivitāte ir par 80% augstāka nekā kustības ar dzenskrūvi efektivitāte. Līdzīgiem dizainparaugiem ir zems līmenis troksnis un augsta manevrēšanas spēja. Tāpēc tie izraisa lielu interesi zemūdens telpas pētnieku vidū. Šādi roboti ietver Eseksas universitātes modeļus - robotiskas zivis un tunzivis, ko izstrādājis lauka robotikas institūts. Tie ir veidoti pēc tunzivīm raksturīgās kustības. Starp robotiem, kas imitē rampas kustību, ir zināma uzņēmuma Festo attīstība: Aqua Ray. Un robots, kas pārvietojas kā medūza, ir Aqua Jelly no tā paša izstrādātāja.

Krūzes darbs

Lielākā daļa robotikas klubu koncentrējas uz primāro un vidusskola. Bet arī bērni pirmsskolas vecums nav liegta uzmanība. Galveno lomu šeit spēlē radošuma attīstība. Pirmsskolas vecuma bērniem jāiemācās brīvi domāt un pārveidot savas idejas radošumā. Tāpēc robotikas nodarbības lokos bērniem līdz 6 gadu vecumam ir paredzētas aktīvai kubu un vienkāršu dizaineru lietošanai.

Skolas mācību programma noteikti kļūst sarežģīta. Tas dod jums iespēju iepazīties ar dažādām robotu klasēm, izmēģināt sevi praksē, ienirt zinātnē. Jaunās disciplīnas atklāj bērna iespējas iegūt profesionālās prasmes un zināšanas izvēlētajā inženierzinātņu jomā.

Robotu kompleksi

Mūsdienu robotikas attīstība ir tādā stadijā, ka, šķiet, ka drīzumā notiks spēcīgs izrāviens robotikā. Tas ir tāpat kā ar videozvaniem un mobilajiem sīkrīkiem. Vēl nesen tas viss šķita nepieejams masveida patēriņam. Un šodien - tas ir parasts, nebeidz pārsteigt. Bet katrā robotikas izstādē tiek parādīti fantastiski projekti, kas aizrauj cilvēka garu, domājot tikai par to ieviešanu sabiedrībā.

Izglītības sistēmā viņi var īstenot programmu, izmantojot projekta aktivitātes proti, sarežģītas instalācijas no robotiem, starp kurām ir populārs:


Kontrole

Pēc vadības sistēmu veida:

  • biotehniskie (vadības, kopēšanas, pusautomātiskie);
  • automātiska (programmatūra, adaptīva, inteliģenta);
  • interaktīvs (automatizēts, uzraugs, interaktīvs).

Galvenie robotu vadības uzdevumi ir:

  • kustību un pozīciju plānošana;
  • spēku un mirkļu plānošana;
  • dinamisko un kinemātisko datu identificēšana;
  • dinamiskās precizitātes analīze.

Robotikas jomā liela nozīme ir vadības metožu izstrādei. Tas ir svarīgi tehniskajai kibernētikai un automātiskās vadības teorijai.

PAŠVALDĪBU BUDŽETA IZGLĪTĪBAS INSTITŪCIJAPAPILDU IZGLĪTĪBA

MĀJA MĀKSLAI UN AMATNIECĪBAI BĒRNIEM

PAŠVALDĪBU IZGLĪTĪBA

KAZĀZIJAS RAJONS

Nodarbības plāns

par šo tēmu: "Ievadstunda robotikā."

Dalībnieki:

mācību robotu asociācijas

1 mācību gads, 11-18 gadi

art. Kaukāzietis 2016

Mērķis: intereses un vēlmes veidošanās par robotiku bērniem

Uzdevumi:

  • izglītības:

Iepazīstināt bērnus ar galvenajām robotikas un mūsdienu robotikas ražošanas jomām;

Politehnisko zināšanu veidošana par robotikā izplatītākajām un daudzsološākajām tehnoloģijām;

Iemācīt pielietot savas zināšanas un prasmes jaunajās situācijās.

  • izglītības:

Izkopt precizitāti, pacietību, strādājot ar dizaineriem;

Veicināt rūpīgu attieksmi pret robotikas laboratorijas materiāli tehnisko bāzi;

Kopt komunikācijas kultūru.

  • attīstās:

Attīstīt patstāvību un spēju risināt radošus, izgudrojuma uzdevumus;

- attīstīt novērošanu, spēju argumentēt, diskutēt, analizēt, veikt darbu, pamatojoties uz shēmām un tehnoloģiskajām kartēm;

Attīstīt projektēšanas un tehnoloģiskās spējas, telpiskos attēlojumus.

  • veselības saglabāšana:

Atbilstība drošības noteikumiem.

Aprīkojums: dators, multimediju prezentācija, gatavi roboti.

Materiāli: robotu, dizaineru detaļu montāžas shēmas.

Instrumenti: zīmulis, lineāls.

Nodarbībā izmantotie galvenie jēdzieni: Lego - roboti, dizains, programmēšana.

UUD veidošanās (universālas mācīšanās aktivitātes):

Personīgais UUD:

  1. Attīstīt zinātkāri, ātru asprātību, veicot dažādus problemātiska rakstura uzdevumus.
  2. Attīstīt uzmanīgumu, neatlaidību, apņēmību, spēju pārvarēt grūtības.
  3. Ieaudzināt taisnīguma, atbildības sajūtu.

Kognitīvā UUD:

  1. Pārvietojieties uz jēdzieniem “Lego - roboti "," būvniecība», « programmēšana».
  2. Izvēlieties gatavā robota dotās formas daļas.
  3. Analizējiet detaļu atrašanās vietu robotā.
  4. Sastādiet robotu no daļām.
  5. Nosakiet dotās struktūras daļas atrašanās vietu.
  6. Salīdziniet saņemto (starpposma, galīgo) rezultātu ar doto nosacījumu.
  7. Analizējiet piedāvātās iespējamās iespējas pareizajam risinājumam.
  8. Modelējiet robotu no detaļām.
  9. Veiciet detalizētas kontroles un paškontroles darbības: salīdziniet gatavo robotu ar paraugu.
  10. Zināt pamatnoteikumus darbam ar dizaineru.
  11. Izveidojiet standarta robotu modeļus no detaļām.

Komunikatīvā UUD:

  1. Veidot iemaņas darbam individuāli un grupās.
  2. Izsaki savu viedokli un uzklausi citu viedokli,

Papildiniet domubiedru viedokli, sadarbojieties ar vienaudžiem.

  1. Jāprot uzdot jautājumus.

Normatīvais ECM:

  1. Veidot spēju stundā noteikt aktivitātes mērķi.
  2. Pieņemiet un saglabājiet apmācības uzdevumu.
  3. Veikt gala un pakāpenisku rezultāta kontroli.
  4. Adekvāti uztvert skolotāja vērtējumu.
  5. Veidot spēju veikt kognitīvo un personīgo

pārdomas.

Izmantotās pedagoģiskās tehnoloģijas:

Orientēta uz personību;

Grupu tehnoloģija;

Kolektīvās radošās darbības tehnoloģija;

Veselības taupīšana

Individuālā apmācība.

Nodarbības plāns:

  1. Nodarbības organizatoriskā daļa. (2 minūtes)
  2. Stundas mērķu un uzdevumu paziņošana (2 minūtes)
  3. Ievietojiet jaunu materiālu. (10 minūtes)
  4. Darbības plānošana.(3 minūtes)
  5. Praktiskais darbs. (20 minūtes)
  6. Apkopojot darbu. (3 minūtes)

Nodarbības gaita.

1. Nodarbības organizatoriskā daļa. Apmācības darbi.

2. Stundas mērķu un uzdevumu paziņošana.

Skolotājs: Puiši, šodien mums ir jāiepazīstas ar galvenajām robotikas un mūsdienu robotikas ražošanas jomām.

3.Jauna materiāla ziņojums:

Skolotājs: Robotika ir lietišķā zinātne, kas nodarbojas ar automatizētu tehnisko sistēmu attīstību.

Robotika ir pirmais solis tehnisko zināšanu apguvei automatizācijas jomā. Tas ir tieši saistīts ar tādām zinātnēm kā elektronika, mehānika, datorzinātnes, radiotehnika, elektronika.

Robotikas veidi: celtniecība, rūpniecība, aviācija, sadzīves, ekstrēms, militārais, kosmiskais, zemūdens.

Vārdu "robots" 1920. gadā izgudroja čehu rakstnieks Karels Čapeks zinātniskās fantastikas lugā. Tajā radītie roboti darbojas bez atpūtas, tad tie paceļas un iznīcina radītājus

Robots ir automātiska ierīce, kas izveidota pēc dzīva organisma principa. Robots darbojas saskaņā ar iepriekš noteiktu programmu. Robots informāciju par ārējo pasauli saņem no sensoriem (maņu orgānu analogiem). Tajā pašā laikā robots var, kā arī sazināties ar operatoru (saņemt no tā komandas) un rīkoties autonomi.

Robotikas un mākslīgā intelekta sistēmu attīstība notiek ļoti strauji. Pat pirms 10 gadiem tika izstrādāti tikai kontrolēti manipulatori. Mākslīgā intelekta programmas bija vērstas uz šauru uzdevumu loku. Attīstoties IKT, robotikas attīstībā ir panākts liels lēciens.

Robotu attīstība nākotnē spēs ievērojami mainīt cilvēka dzīvesveidu. Mašīnas, kas apgādātas ar intelektu, varēs izmantot dažādiem darbiem, it īpaši tādiem, kuru darbība nav droša cilvēkiem.

Rūpnieciskā robotika ir viena no veiksmīgākajām jomām. Jau tagad ir rūpnīcas, kurās 30 roboti saliek automašīnas.

Pašlaik strauji aug tāds virziens kā bionisko protēžu radīšana. Nākotnes operāciju zālē roboti kļūs par ķirurgu roku pagarinājumu vai nomaiņu. Tie ir precīzāki un ļauj veikt tālvadības darbības.

Roboti būs apveltīti ar spēju "mācīties", uzkrājot savu pieredzi un izmantojot to tajās pašās situācijās, veicot citus uzdevumus. Jebkuru izgudrojumu var izmantot ar labiem nodomiem un ar ļaunprātīgu nodomu, tāpēc zinātniekiem ir jāapsver visi iespējamie scenāriji un jāparedz visas viņu atklājumu iespējamās sekas.

Android sauc par humanoīdu robotu.

Robotu klases:

Manipulējošs kuras savukārt ir sadalītas stacionārajās un mobilajās.

Manipulācijas roboti ir automātiskas iekārtas, kas sastāv no pievada manipulatora formā ar vairākām kustības pakāpēm un programmas vadības ierīces.

Mobilais , kuras savukārt ir sadalītas riteņbraukšanā, staigāšanā, kāpurķēdēs. Un arī rāpo, peld, peld.

Pārvietojams robots ir automātiska mašīna, kurā atrodas kustīga šasija ar automātiski vadāmām piedziņām.

Robotu komponenti: Dzinēji ir robotu "muskuļi". Pašlaik populārākie piedziņas motori ir elektriski, bet citi, kas izmanto ķīmiskās vielas vai saspiests gaiss.

4. Plānošanas aktivitātes.

Skolotājs: Jūs uzzinājāt par robotiem un robotiku, un tagad es iesaku jums strādāt dizaina birojā un uzzīmēt savus robotu modeļus, nākt klajā ar to mērķi, darbības jomu un aprīkojumu. Piemēram: modelis kontrolē kārtību uz ielas.

5. Praktiskais darbs. Studenti strādā pie sava robota skices. Aprakstiet tā tehniskos parametrus.


Līdzīgi raksti

2020. gads liveps.ru. Mājas darbs un pabeigtie uzdevumi ķīmijā un bioloģijā.