Parimad vestlused kosmonautikapäevast. Kokkuvõte kosmonautika päeva kosmosega tutvumise ettevalmistusrühma õppetunnist

Esimese kvalifikatsioonikategooria kasvataja Žukova T.B.

Tunni eesmärk:

  • Laiendage ja süvendage laste teadmisi kosmosest.
  • Jätkake laste tutvustamist Venemaa puhkusega - kosmonautikapäeva ja kosmosekangelastega.
  • Õpetada lapsi uhkust tundma selle üle, et esimene kosmonaut - Gagarin Yu.A. - oli vene inimene.
  • Laste ideede kinnistamiseks kosmosest, Päikesesüsteemi planeetidest.
  • Edendada austust kosmonaudi elukutse vastu ja uhkust meie suure riigi üle, mis esimesena saatis mehe kosmosesse ja Venemaad ülistavate inimeste vastu.
  • Laske lastel mõista selliseid moraalseid ja tahtlikke omadusi nagu sihikindlus, kartmatus, mis aitavad saada kuulsaks inimeseks.
  • Jätkake küsimustele vastamise õpetamist, kasutades erinevaid lihtsaid ja keerulisi lauseid.
  • Edendada vastastikust abi, sõprust, spordimängude korraldamist, samuti võimet töötada meeskonnas, koordineerida oma tegevust.

Sõnavara rikastamine:

Astronautika, astronaut, päikesesüsteem, planeetide nimed: Merkuur, Veenus, Maa, Marss, Jupiter, Saturn, Uraan, Neptuun, Pluuto. Orbitaaljaam, orbiit, teleskoop, atmosfäär, kaaluta olek.

Varustus:

Saali kaunistavad tähed, Yu.A. Gagarini portreed,

V. Tereškova, S. P. Korolev, K. Tsiolkovsky, raketi joonised "Ida" , Päikesesüsteem, planeet Maa. Mängulauad, 4 korvi, õhupallid 20 tk, 2 reketit, 2 paari uime, 2 lusikat, 4 taldrikut, värvilised kivid 20 tk. Raketid, 2 raketi ehitamise skeemi, kirjakaardid, ümbrikud, 2 magnettahvlit, liivakell.

Eeltööd:

Vestlused astronautidest, päikesesüsteemist, planeetidest. Ruumi puudutavate illustratsioonide uurimine. Lugemine Tähemehed V.P. Borozdini loost, "Tee kosmosesse" Yu. A. Gagarini loost. Lotto, doomino kosmosest, DVD -filmide vaatamine "Reis Marsile" , "Kolmanda planeedi saladus" , "Mida tähed ütlevad" ... Teemal joonistamine ja modelleerimine "Kosmos" , aplikatsioon "Tulnukas" , koos vanematega sellel teemal meisterdamine "Kosmosereis" ... Võistlusel osalemine "Suurepärane kosmosereis" MBDOU -s "CRR-d / s" Lastochka " Tähelinn. Tundi kutsuti testkosmonaut OG Artemjev, kellega nad tema kosmoses viibimise ajal kirjavahetust pidasid.

Video saade:

Ettekanded "Meie hämmastav planeet" , "Kosmosereis" ,

slaidiseanss "Kuidas nad ISS -is elavad" .

Muusikaline saade:

  • "Maa gravitatsioon" sõnad R. Roždestvenski, muusika D. Tukhmanov.
  • Kosmose muusika bändi esituses "Kosmos" .
  • "Meie rõõmsameelne meeskond" muusika Y. Chichkov, sõnad K. Ibryaev, P. Sinyavsky.
  • "Suur ümmargune tants" musid. B. Savelyev, laulusõnad L. Rubalskaja.
  • Muusikalised ekraanisäästjad mängude jaoks.

Tunni käik:

Saalis on hämarik, ekraanile ilmub video "Meie hämmastav planeet" ... Laul mängib "Maa gravitatsioon" sõnad

R. Roždestvenski, muusika D. Tukhmanov. Lapsed tulevad välja, rinnal on embleemid meeskondade nimedega, taskurätikud on seotud. Lapsed teevad muusikalisi muudatusi. Muusika lõpus rida poolringi.

1 laps:

Maalased unistasid sajandeid
Valluta taevalikud vahemaad
Nagu linnud lendavad ja tuul
Ja tormata raketiga tähtede poole.

2 last:

Ja siis saabus 20. sajand.
Mees täitis oma unistuse.
Kogu maailm levitas uudiseid:
Esimene mees kosmoses on!

3 laps:

Mees kosmoses!
Mees kosmoses!
See uudis lendas üle planeedi!
Mees kosmoses!

Mees kosmoses!
Kui kaua on kõik sellest unistanud!

4 last:

Tema hing ihkas taevast,
Ja naeratus, mis sobib taevalaotusega,
Ta oli nii hea
See oli rahvaste maitsele.

5 laps:

Ta oli esimene, mis tähendab kangelast,
Olles vallutanud maavälise ruumi,
Ta pani oma kodu peopessa,
Olles näinud kõiki kaunistuse detaile.

6 laps:

Riik rõõmustas ja sumises:
- Gagarin tuli orbiidilt tagasi!
Ja igal pool säras kevad ...
Kogu maailm oli talle tänulik.

7 laps:

Au Gagarinile, au!
Kõik meie inimesed rõõmustavad.
Sellest ajast on möödas pool sajandit.
Ja nüüd ei saa inimest peatada.

8 laps:

Kosmosejaamad töötavad kuus kuud.
Ja paljud inimesed on juba orbiiti külastanud.
Nii teadlasi kui ka turiste.
Edusammud on väga kiired.

Juhtiv:

Nii et meie lapsed unistavad
Tõusege raketiga tähtede poole.
Ja kuigi me alles praegu mängime,
Kuid täna külastame ka kosmoset.

Lapsed istuvad muusika saatel toolidel.

Juhtiv:

Poisid! Oleme kogunenud sellesse saali, mis täna on nii ebatavaliselt ja pidulikult sisustatud. Kas teate, mis püha meie riik varsti tähistab? Just nii, kosmonautikapäev!

Mis on astronautika? (Astronautika on kosmosereiside teadus.)

Mis on kosmos? (See on kogu kosmos väljaspool Maad.)

Kosmos on lõpmatu ruum, mida inimene uurib seni, kuni ta ise sellel Maal elab, kuni kogu tema uudishimu ja uudishimu kuivavad.

Tõenäoliselt pole Maal ühtegi inimest, kes poleks vähemalt üks kord tähti imetlenud. Tähtede ja planeetide salapärane maailm on juba ammustest aegadest köitnud inimeste tähelepanu, köitnud neid oma salapära ja iluga. Kosmos on inimestele alati huvitav olnud ja kui palju saladusi ja saladusi see inimeste jaoks sisaldab! Lõppude lõpuks tahan ma tõesti teada, kas näiteks mõnel teisel planeedil on elu? Ja millised näevad välja selle elanikud? Ja ma tahtsin ka näha, milline näeb välja meie planeet Maa suurelt kõrguselt. Esiteks leiutasid inimesed lennukid ja helikopterid ning hakkasid lendama Maa õhukilbis.

Kuidas seda kutsutakse, poisid, kes teile ütleb? (Atmosfäär)... Õige. Kuid lennukid ei jõudnud teistele planeetidele. Miks sa arvad? (Maal on gravitatsioonijõud, millest nad ei saa üle.) Inimesed ei peatunud seal. Kosmos meelitas neid. Ja nad hakkasid unistama sellise masina leiutamisest, mis viiks nad teistele planeetidele. Mäletate, kes leiutas raketimootori? (See oli disainer Sergei Pavlovitš Korolev.) Paljudest riikidest pärit inimesed mõtlesid teistele planeetidele lendamise peale. Kuid just meie riigis lendas inimene esimest korda kosmosesse.

Ja kes oli see inimene, keda mäletab kogu maailm? (laste vastus).

Jah, see on õige: see oli meie piloot Juri Aleksejevitš Gagarin. Kõik inimesed planeedil teavad seda päeva - päeva, mil esimene inimene läks kosmosesse. Ja oleme uhked, et sel päeval, selle puhkuse avas meie riik Venemaa! Esimese astronaudi kosmoses veedetud 108 minutit avas tee teistele kosmoseuurijatele.

Kosmosest aru saades on inimkonnal mille üle uhkust tunda. Kes nimetab neid maalaste suuri saavutusi?

Laste hinnangulised vastused:

Valentina Tereškova on maailma esimene naine-kosmonaut planeedil Maa. Inimese väljumine kosmosesse. See oli vene kosmonaut Aleksei Leonov. Kunstlike maasatelliitide käivitamine. Ameerika astronaudid lendasid ja maandusid Kuule.

Maa orbiidile saadeti võimsaim Hubble'i teleskoop, mis võimaldab teadlastel teha uusi avastusi, saada pilte sügavast kosmosest. Orbitaalkompleksi käivitamine orbiidile, kuhu kosmonaudid saabuvad ja töötavad pikka aega. Lendavad sõidukid on jõudnud planeedile Mars. Roveril õnnestus teha palju avastusi, laiendades meie teadmisi ja arusaamu Punast planeedist. Valmistatakse ette inimeste lendu Marsile.

Juhtiv:

Jah, poisid, ja seda saavutuste loendit täiendatakse pidevalt uute avastustega. Sukelgem sellesse imelisse ja salapärasesse maailma.

Näita esitlust "Kosmosereis" .

Juhtiv:

Kas teile meeldis film? Kas soovite saada noorte astronautide üksuseks? No siis!

Et saada astronaudiks,
Peate kõvasti tööd tegema:
Alustage päeva laadimisega,
Hästi õppima!

Nad võivad laevale minna
Ainult tugev, osav.
Ja seetõttu on see võimatu
Siin ilma treeninguta!

Tähelepanu! Noored kosmonaudid: olge tähelepanelikud! Esimesele kosmosetreeningule - ületama!

Fizminutka "Kosmonaudid"

Püüame väga (lapsed tõmblevad kõverdatud kätega rinna ees)
Mine sportima:
Jookse kiiresti nagu tuul (Jookse kikivarvul)
Ujumine on maailma parim. (Tehke käelööke)

Kükita ja tõuse uuesti üles (Kükitama)
Ja tõstke hantlid üles. (Sirutage painutatud käed üles)
Saame tugevaks ja homme
Kõik võtavad meid kui astronaute! (Käed vööl)

Hästi tehtud! Vabalt!

Mis amet see on - astronaut, milliseid omadusi see inimeselt nõuab? Millisest inimesest võib saada astronaut?

(Tugev, julge, osav, julge, otsustav, püsiv, intelligentne, uudishimulik.) See on õige poisid! Kui inimesel on sellised iseloomuomadused, siis austatakse ja armastatakse teda. Astronaudiks olemine on auasi, muidugi raske, aga ka väga huvitav! Tahan teile tutvustada katsetatud kosmonauti, kes naasis hiljuti orbitaallaevalt, just talle kosmoses kirjutasime kirja ja saatsime fotod meie kosmose käsitöö näitusest. Tutvuge Oleg Artemjeviga.

Kutsume astronaudi saali keskele. Poisid valmistavad talle ette tooli ja laua. Tüdrukud annavad talle lilli.

Oleg Artemjev:

Tere pärastlõunal poisid!

(Lugu kaaluta olekust, kosmosetoidust, kosmosesse minekust, koos slaidiseansiga.)

Juhtiv:

Oleg Germanovitš, me kutid ja mina õppisime kosmose kohta palju, kuid neil on endiselt küsimusi, mida nad tahaksid teile esitada. Poisid, teil on selline võimalus saada vastuseid sellele, mis teid kõige rohkem huvitab. Küsige küsimusi, palun!

Lapsed esitavad astronaudile küsimusi. Vestluse ajal esitab ta ka lastele küsimusi.

Oleg Artemjev:

Olete tõesti suurepärane, teate juba kosmosest palju ja ma arvan, et teid saab registreerida noorte astronautide kooli.

Juhtiv:

Siis kutsun teid astronautide kooli. Ja teie, Oleg Germanovitš, kutsume teid žüriisse tänaseid teste hindama.

Siin võistlevad täna kaks kosmosesalka jõus, osavuses, kiiruses, julguses. Palun tere tulemast!

Kõlab taustamuusika, lapsed lähevad saali keskele. Laula laulu "Meie rõõmsameelne meeskond" muusika Y. Chichkov, sõnad K. Ibryaev, P. Sinyavsky.

1. Kui me kosmodroomi väljal õue jookseme,

Asume koos asja kallale.
Maja lähedalt kiigelt peate tegema simulaatori,
Peate harjuma kaaluta olekuga.
Koor: Kui tahame kosmosesse minna, siis lendame varsti.

kõige sõbralikum on meie oma,

meie rõõmsameelne meeskond!

2. Kui meil pole lendamiseks skafandrit,
Me saame seda ise teha.
Klaas vanast esituledest skafandri jaoks sobib meile,
ja pappkarp ka.

3. Meil ​​on küpsiste salat, maiustuste vinegrett
Pasta asemel täideti toru.
Ja muidugi kutse kosmoselõunale
Kõige esimene oli meie Tuzik.

4. Miks me pole astronaudid, kui igaüks meist
Kas isegi unistada orbitaalkompleksist?
Ja me oleme nõus isegi homme, isegi täna, isegi praegu
Võtke raketisõit kosmosesse.

Saatejuht: Kaptenid, tutvustage oma meeskondi.

Kosmosesalk "Komeet" .

Moto: U "Komeedid" on moto - ära kunagi maha kuku! "

Kosmosesalk "Rakett" .

Moto: „Oleme Raketa meeskond lendame mis tahes planeetidele! "

Žürii hindab kosmonautide kooli tänaseid katseid. (Žürii ettekanne, mis võtab oma koha.)

Iga õigesti täidetud ülesande eest saab meeskond kiibi, kellel on neid rohkem - see meeskond võidab.

Nüüd tähelepanu!

Kaptenid, tulge minu juurde ja haarake laualt ümbrikud.

1 ülesanne.

Ümbrikes kirjadega kaardid.

Võistkonnad peavad oma laevade nimed postitama, kui liiv liivakellis voolab. Loendus algab!

Järeldus: astronaut peab olema "TÄHELEPANU, INTELLIGENT, KIRJELIK"

2. ülesanne:

Tuletage mulle meelde, mis on selle seisundi nimi, milles inimene ja teda ümbritsevad esemed kaotavad kaalu? (Kaaluta.)

Meie võistlus kannab nime "Kaaluta" ... Iga meeskonna mängijad saavad õhupalli. Seda tuleb kanda algusest lõpuni, andes sellele ühe käega kiirenduse ja olles ettevaatlik, et põrandat puudutada.

Loendus algab!

Viis, neli, kolm, kaks, üks - alusta!

Järeldus: astronaut peab olema KIIRE, KENA

Mäng "Väljaheitjad" .

Poisid, nüüd ma proovin teie mõistust. Mõnikord meeldib inimestele kõike liialdada ja neid kutsutakse hooplemiseks.

Mängime mängu "Väljaheitjad" .

Kord lendas tulnukas Maale ja hakkas oma planeedi üle kiitlema:

Meie planeet on kõige ilusam.
Lapsed: Ja meie oma on veelgi ilusam.
- Meil ​​on kõige sügavamad mered.
Lapsed: - Ja meil on veelgi sügavam.

Meie mäed on kõrgeimad.
Lapsed: - Ja meie omad on kõrgemad.
- Meie jõed on puhtad.
Lapsed: - Ja meie omad on puhtamad.

Meie leib on maitsev.
Lapsed: - Ja meie oma on maitsvam.
-Meie õunad on magusad.
Lapsed: - Ja meie omad on magusamad.

Hästi tehtud poisid! Ma näen, et sa armastad oma planeeti väga!

3 ülesanne:

Enne raketi kosmosesse laskmist kavandavad ja koostavad teadlased kosmoselaevade skeeme ning disainiinsenerid panevad need vastavalt joonistele kokku. Seda võistlust nimetatakse "Disainiosakond" ... Teile esitatakse raketi ehitamise skemaatiline plaan. Iga mängija võtab stardis ühe osa ja ehitab skeemi rangelt järgides raketi. Loendus algab!

Viis, neli, kolm, kaks, üks - alusta!

Järeldus: Astronaut peab olema VÕIMELINE TÖÖTAMA MEESKONNAS, OLEMA MÕISTLIK

4 ülesanne:

Kas soovite näha teisi planeete?

Kuid selleks, et minna reisile planeetidele, peate teadma tingimusi, mis meid nende pinnal ees ootavad. Järgmisel võistlusel kontrollime, mida teate planeetide kohta.

Mitu planeeti on Päikesesüsteemis?

Kuidas erinevad planeedid tähtedest?

Mis on Päikesele lähima planeedi nimi? (Elavhõbe)

Millist planeeti nimetatakse hommikutäheks? (Veenus)

Mis planeedi nimi on "sinine" ? (Maa)

Mis planeedi nimi on "Punane" ? (Marss)

Päikesesüsteemi suurim planeet? (Jupiter)

Millist planeeti ümbritsevad rõngad? (Saturn)

Milline planeet pöörleb külili lamades? (Uraan)

Kes nimetab Päikese järgi kaheksanda planeedi? (Neptuun)

5 ülesanne:

Kosmosesse lendamiseks valmistudes läbib astronaut rasketes ettenägematutes olukordades ellujäämiskooli. Ta peab suutma kõike, isegi ootamatut. Meie järgmine võistlus kannab nime "Liiguta oma plätusid" ! Mängija peab jalga panema plätud, jooksma finišisse, ületades takistused, eemaldama need, andma need edasi järgmisele mängijale.

Loendus algab!

Viis, neli, kolm, kaks, üks - alusta!

Järeldus: astronaut peab olema KANNATUD, VALMIS, et ületada raskusi.

Juhtiv:

Meie võistlus on lõppenud. Palume žüriil tänaseid teste hinnata.

Sõna annab žürii. Võistluste tulemuste kohaselt peab sõprus võitma.

Juhtiv:

Poisid, seisame suures ringis ja vaatame, mis mul käes on (laste vastused)... Jah sul on õigus. See on maakera, meie planeedi mudel. Maa on ilus planeet, mis on täis imesid ja saladusi. Maal elavad inimesed, loomad, taimed, nad kõik peaksid end hästi tundma ja inimesed peaksid looduse eest hoolt kandma. Näete, kui ilus on meie planeet. Teda kutsutakse ka "sinine" planeet. Miks sa arvad? (Laste vastused.) See on õige, Maal on palju vett. Et selline ilu ei hukkuks, tuleb selle eest hästi hoolitseda.

Laps:

"On üks planeet - aed,
See ruum on külm.
Ainult siin lärmavad metsad
Linnud röögivad.

Ainult tema ühel õitsengul
Maikellukesed rohelises rohus,
Ja kiilid on ainult siin,
Nad vaatavad jõele üllatunult.

Hoolitse oma planeedi eest
Lõppude lõpuks pole teist sarnast! "

Juhtiv:

Poisid, soovime meie planeedile kõike head!

(Kõlab muusikaline kompositsioon M. Dunaevskilt "Muutuste tuul" ... Lapsed, maakera käes, avaldavad oma soove. Maakera edastatakse ringina.)

Laps:

Hoolitse oma planeedi, Maa eest!
Armasta ja hinda teda.
Kaitse teda, hoia teda
Ärge solvake kedagi!

Lapsed laulavad laulu "Suur ümmargune tants"

(muusika B. Savelyev, sõnad L. Rubalskaja)

1. Me sündisime maailma,
Et elada rõõmsalt.
Et koos mängida
Et olla hea sõber.

Et üksteisele naeratada
Anna ka lilli,
Elus täitumiseks
Kõik meie unistused.

Koor: Nii et korraldame
Suur ümmargune tants,
Olgu kõik Maa inimesed
Meiega seisavad nad selles.

Las see kõlab kõikjal
Ainult rõõmus naer
Las laul saab sõnadeta
Kõigile arusaadav.

2. Me tahame saltot teha
Rohelises rohus
Ja vaata, kuidas nad hõljuvad
Pilved sinises

Ja jahedasse jõkke
Sukelduge suvekuumusesse
Ja haarake peopesadest kinni
Soe seenevihm.

3. Me sündisime maailma,
Et elada rõõmsalt.
Nii et lilled ja naeratused
Andke üksteisele.

Et lein kaoks
Häda on kadunud.
Et päike paistaks
Alati säras.

Oleg Artemjev: Olete näidanud, et olete julged, tugevad ja sõbralikud poisid. See oli esimene kosmonaut. Olen kindel, et täiskasvanuks saades on üks teist kosmonautide korpuses.

Teie jõupingutuste eest antakse kõigile osalejatele tunnistused "Valmis astronaudiks saama" ja kosmosesümbolitega mälestuslindid. (Mälestuste esitlus.)

Soovin, et jääksite alati nii rõõmsameelseks, uudishimulikuks, õpiksite koolis hästi ja saaksite tulevikus headeks inimesteks.

Juhtiv:

Aeg on nii märkamatult lennanud
Ja on aeg oma sõpradega lahku minna.
Kõik meie elus on nii üürike
Kiirusta, et elada oma elu põhjusega!

Unistage, looge, mängige, olge sõbrad,
Las piiritu annab teile kõik.
Maailm on lõputu ja uurimata
Meie poisid ootavad ees palju avastusi!

Lapsed ja astronaut teevad mälestusfoto.

Eesmärgid:

Haridus: kujundada laste ettekujutus planeedist Maa, tutvustada neile esimest kosmonauti Yu. A. Gagarinit.

Arendav: laiendada laste ideid piloodi-kosmonaudi elukutse kohta,

stimuleerida kõne, mälu, mõtlemise arengut, arendada kujutlusvõimet, fantaasiat.

Haridus: edendada lugupidamist piloodi-kosmonaudi elukutse vastu, õpetada austust planeedi Maa vastu.

Sõnastik: Maa, taevas, täht, planeet, päike, kuu, kosmos, rakett, astronaut.

Vestluse materjal: Maa, Päikese, Kuu pilt, teleskoop, kosmoseülikond. Fotod kosmonaut Y. A. Gagarinist, esimestest kosmoses viibinud loomadest: Belkast ja Strelkast.

Vestluse edenemine:

(Õpetaja alustab vestlust) Maa on planeet, millel me elame, see on ainus planeet Päikesesüsteemis, kus elu eksisteerib. Inimesed, taimed ja loomad elavad Maal, sest sellel on vesi ja õhk. See tiirleb ümber Päikese ja on kõige ilusam ja huvitavam kõigist planeetidest. Päike on Maale lähim täht. Ilma Päikeseta poleks Maal elu. Kõik, mis meie planeedil toimub, on seotud Päikesega: päeva ja öö vaheldumine, talve või suve algus. Päeval soojendab ja valgustab päike meie planeeti. Kõik elusolendid rõõmustavad päikesevalguse ja soojuse üle. Päikese tõustes loodus ärkab ja taaselustub.

Õhtul näeme taevast kuud ja tähti. Kuu on Maa satelliit. Öises taevas särab see eredalt. Inimesed on alati tahtnud külastada kuud, lennata tähtede juurde, näha Maa kosmosest.

Kas teile meeldiks saada astronaudiks?

Kes on astronaudid?

Milline peaks teie arvates olema astronaut? (terve, tugev, teadlik, töökas, julge, vastupidav jne).

Ja mida näete taevas? (tähed)

Mitu tähte on taevas? (loendamatu number)

Taevas meie pea kohal on täis palju tähti. Need näevad välja nagu väikesed sädelevad täpid ja asuvad Maast kaugel. Tähed on tegelikult väga suured. Ja siis ühel päeval vaatas mees tähistaevast ja ta tahtis teada, millised tähed need on ja miks nad nii heledad on. Teadlased on välja mõelnud spetsiaalsed instrumendid - teleskoobid, täheldanud ja õppinud, et on veel teisigi planeete.

Kuid inimesed tahtsid teada, kas teistel planeetidel on elu. Millised olendid seal elavad, kas nad on meiega sarnased, kas teistel planeetidel on õhku. Kuid selleks, et teada saada, on vaja nende juurde lennata. Lennukid selleks ei sobinud. Kes teab miks? (sest planeedid on väga kaugel). Ja nii leiutasid teadlased esimese satelliidi, paigaldasid sellele instrumendid ja lasid selle kosmosesse. Selle pardal oli kaks koera - orav ja nool - nad jõudsid edukalt Maale tagasi. Ja siis 1961. aastal läks mees esimest korda kosmosesse.

Esimene inimene, kes sai kosmosereisidele minna, oli kosmonaut Juri Aleksejevitš Gagarin. Oma lennu tegi ta 12. aprillil 1961 raketiga Vostok. Sel päeval tähistatakse meie riigis "Kosmonautika päeva". See on astronautide ja kosmoserakettide loomisel osalevate inimeste tähistamine.

Mängime ja vormime ühe pere sõnad sõnaks "täht".

Kuidas saab tähte hellalt nimetada? (täht)

Kui taevas on palju tähti, siis ütleme teile, mis see on? (tähistaoline)

Mis nime kannab laev, mis lendab tähtede poole? (tähelaev)

Mis nimi on muinasjuttudes mustkunstnik, kes ennustab tähtedelt tulevikku? (astroloog)

Hästi tehtud! Täna olete õppinud palju kosmose, astronautide ja meie planeedi kohta ning ma arvan, et teid saab registreerida kosmonautide korpusesse.

Lae alla:


Eelvaade:

Vestlus teemal "Kosmonautika päev"

Eesmärgid:

Haridus:kujundada lastest ettekujutus planeedist Maa, tutvustada neile esimest kosmonauti Yu. A. Gagarinit.

Arendav : laiendada laste ideid piloodi-kosmonaudi elukutse kohta,

stimuleerida kõne, mälu, mõtlemise arengut, arendada kujutlusvõimet, fantaasiat.

Haridus: edendada lugupidamist piloodi-kosmonaudi elukutse vastu, õpetada austust planeedi Maa vastu.

Sõnastik: Maa, taevas, täht, planeet, päike, kuu, kosmos, rakett, astronaut.

Vestluse materjal: Maa, Päikese, Kuu, teleskoobi, skafandri pilt. Fotod kosmonaut Y. A. Gagarinist, esimestest kosmoses viibinud loomadest: Belkast ja Strelkast.

Vestluse edenemine:

(Õpetaja alustab vestlust) Maa on planeet, millel me elame, see on ainus planeet Päikesesüsteemis, kus elu eksisteerib. Inimesed, taimed ja loomad elavad Maal, sest sellel on vesi ja õhk. See tiirleb ümber Päikese ja on kõigi planeetide seas kõige ilusam ja huvitavam. Päike on Maale lähim täht. Ilma Päikeseta poleks Maal elu. Kõik, mis meie planeedil toimub, on seotud Päikesega: päeva ja öö vaheldumine, talve või suve algus. Päeval soojendab ja valgustab päike meie planeeti. Kõik elusolendid rõõmustavad päikesevalguse ja soojuse üle. Päikese tõustes loodus ärkab ja taaselustub.

Õhtul näeme taevast kuud ja tähti. Kuu on Maa satelliit. Öises taevas särab see eredalt. Inimesed on alati tahtnud külastada kuud, lennata tähtede juurde, näha Maa kosmosest.

Kas teile meeldiks saada astronaudiks?

Kes on astronaudid?

Milline peaks teie arvates olema astronaut? (terve, tugev, teadlik, töökas, julge, vastupidav jne).

Ja mida näete taevas? (tähed)

Mitu tähte on taevas? (loendamatu number)

Taevas meie pea kohal on täis palju tähti. Need näevad välja nagu väikesed sädelevad täpid ja asuvad Maast kaugel. Tähed on tegelikult väga suured. Ja siis ühel päeval vaatas mees tähistaevast ja ta tahtis teada, millised tähed need on ja miks nad nii heledad on. Teadlased on välja mõelnud spetsiaalsed instrumendid - teleskoobid, täheldanud ja õppinud, et on veel teisigi planeete.

Kuid inimesed tahtsid teada, kas teistel planeetidel on elu. Millised olendid seal elavad, kas nad on meiega sarnased, kas teistel planeetidel on õhku. Kuid selleks, et teada saada, on vaja nende juurde lennata. Lennukid selleks ei sobinud. Kes teab miks? (sest planeedid on väga kaugel). Ja nii leiutasid teadlased esimese satelliidi, paigaldasid sellele instrumendid ja lasid selle kosmosesse. Selle pardal oli kaks koera - orav ja nool - nad jõudsid edukalt Maale tagasi. Ja siis 1961. aastal läks mees esimest korda kosmosesse.

Esimene inimene, kes sai kosmosereisidele minna, oli kosmonaut Juri Aleksejevitš Gagarin. Oma lennu tegi ta 12. aprillil 1961 raketiga Vostok. Sel päeval tähistatakse meie riigis "Kosmonautika päeva". See on astronautide ja kosmoserakettide loomisel osalevate inimeste tähistamine.

Didaktiline mäng "Sõnade perekond".

Mängime ja vormime ühe pere sõnad sõnaks "täht".

Kuidas saab tähte hellalt nimetada? (täht)

Kui taevas on palju tähti, siis ütleme teile, mis see on? (tähistaoline)

Mis nime kannab laev, mis lendab tähtede poole? (tähelaev)

Mis nimi on muinasjuttudes mustkunstnik, kes ennustab tähtedelt tulevikku? (astroloog)

Hästi tehtud! Täna olete õppinud palju kosmose, astronautide ja meie planeedi kohta ning ma arvan, et teid saab registreerida kosmonautide korpusesse.


Natalie

Vestlus vanematele lastele.

Sihtmärk: idee kujundamine kosmos, soov osaleda vestlus, laiendada arusaamist kaasaegsetest ametitest; rääkida tööst Vene kosmonautide kosmos täna; arendada poeetilist kõrva, võimet kuulda ja esile tuua väljendusrikkaid vahendeid luuletustes, mõistatustes.

Eelkoolieesmärgid haridus:

Kas teil on ettekujutus inimese lendudest ruumi; tea esimeste nimesid astronaut Juri Gagagrin ja meie maanaise Valentina Tereškova perekonnanimi - esimene naine astronaut, teavad ja tunnevad lendamist kosmoseaparaat, luuletusi ja mõistatusi ruumi.

Materjalid ja seadmed: Y. A. Gagarini portree, fotod kosmosekehad, laevad, koerad "Valgud" ja "Nooled", spetsiaalsed riided astronaudid - kosmoseülikond, toit astronaudid, interaktiivne tahvel, molbert.

Pilvedeta selgel õhtul, kui vaatate pea kohal taevast, näete, et need tunduvad olevat väikesed täpid, sest nad on meist väga kaugel. Igal tähel on oma tiitel: Ursa Major, Polaartäht….

Inimesed on alati tahtnud uurida tähtede ja planeetide salapärast maailma. 4. oktoobril 1957 aastal ruumi käivitati meie esimene kunstlik maa -satelliit. Sellest ajast saadik on satelliite lennutatud aastal ruumi pidevalt teha palju head. Nende abiga saate teada ilmateate, määrata laevade asukoha ookeanides ning pakkuda raadio- ja telesidet.

Arva mõistatust:

Ei algust, ei lõppu, ei kuklat ega nägu. Tea kõik: nii vanad kui ka noored, et ta on tohutu pall. (Maa)

Maa on planeet, millel me elame, see on ainus planeet Päikesesüsteemis, kus elu eksisteerib. Inimesed, taimed ja loomad elavad Maal, sest sellel on vesi ja õhk. See tiirleb ümber Päikese ja on kõigi planeetide seas kõige ilusam ja huvitavam.

Päike on Maale lähim täht. Üheksa planeeti tiirleb ümber Päikese. Kõik need tähed ja planeedid moodustavad päikesesüsteemi, mille keskmes on päike. Meie planeet Maa on Päikesest kolmas planeet. Ilma Päikeseta poleks Maal elu. Kõik, mis meie planeedil toimub, on seotud Päikese poolt: päeva ja öö vahetus, talve või suve algus. Päeval soojendab ja valgustab päike meie planeeti. Kõik elusolendid rõõmustavad päikesevalguse ja soojuse üle. Päikese tõustes loodus ärkab ja taaselustub.

Arva mõistatust: kes vahetab riideid neli korda aastas? (Maa. Sügis, talv, kevad, suvi -4 kleiti)

Õhtul näeme taevast kuud ja tähti.

Kuu on Maa satelliit. Öises taevas särab see eredalt. Inimesed on alati tahtnud külastada kuud, lennata tähtede juurde, näha Maad ruumi.

Arva mõistatust:

Valgustab öösel rada, hoiab tähti magama. Las kõik magavad, tal pole aega magada, taevas paistab see meile (Kuu)

arvake mõistatust:

Esiteks keerutasid nad teda tsentrifuugis ja siis riietasid ta raskesse skafandrisse.

Ta läks lendama tähtede hulka, mida minagi tahan! Nad ütlevad, et pole piisavalt küpsed! (Astronaut) -

Ja teie, poisid, tahaksite saada astronaudid?

Kes nad on astronaudid? - Mis teie arvates peaks olema? astronaut? (terve, tugev, teadlik, töökas, julge, vastupidav jne).

Ja mida näete taevas? (tähed)- Mitu tähte on taevas? (loendamatu number)

Taevas meie pea kohal on täis palju tähti. Need näevad välja nagu väikesed sädelevad täpid ja asuvad Maast kaugel. Tähed on tegelikult väga suured. Ja siis ühel päeval vaatas üks mees tähistaevast ja tahtis teada, millised tähed need on ja miks nad nii heledad on? Teadlased on välja mõelnud spetsiaalsed instrumendid - teleskoobid, täheldanud ja õppinud, et on veel teisigi planeete.

Kuid inimesed tahtsid teada, kas teistel planeetidel on elu. Millised olendid seal elavad, kas nad on meiega sarnased, kas teistel planeetidel on õhku. Et aga teada saada, tuleb kindlasti nende juurde lennata. Lennukid selleks ei sobinud. Kes teab miks? (sest planeedid on väga kaugel)... Nii leiutasid teadlased esimese satelliidi, paigaldasid sellele instrumendid ja käivitasid selle ruumi... Selle pardal oli kaks koera - Belka ja Strelka, naasid nad edukalt Maale.

Esimene inimene, kelle juurde reisida kosmosereis, oli astronaut Juri Aleksejevitš Gagarin. Ta tegi oma lennu 12 aprill 1961 Vostoki raketil 108 minutiga. Sellel päeval tähistab meie riik "päeva astronautika"See on puhkus astronaudid ja inimesed kes on loominguga seotud kosmoseraketid.

Sellel on üks planeet - aed kosmos külm, ainult siin sahisevad metsad, linnud röögivad. Ainult tema ühel õitsevad maikellukesed rohelises rohus. Ja ainult siin vaatavad kiilid üllatunult jõkke. Hoolitse oma planeedi eest, Lõppude lõpuks pole teist sarnast! Jakov Akim.

Soojendus "rakett"

Üks, kaks - on rakett (käed üles) Kolm, neli - lennuk (käed küljele)

Üks, kaks - plaksutage käsi Ja siis iga loenduse eest.

Üks, kaks, kolm, neli - ja kohapeal olid nad nagu, tikk, tikk - terve päev niimoodi (käed vööl, painduvad küljele)


Üles soojenema « Kosmonaudid» .

Kosmonaudid, algus, käed, jalad mudima:

Üks kord - tõusis üles, venitas, kaks korda - painutas alla, painutamata.

Kolm plaksu võra kohal, 1.2.3 ja seejärel kaks hüpet 1.2.

Hinga sisse ja välja, hinga sisse ja välja - hingas sügavalt sisse,

Nad istusid vaikselt ja lihtsalt.

Yu.A. Gagarini algusest on möödas palju aastaid, selle aja jooksul on palju muutunud astronautika: Ja varustus on muutunud võimsamaks ja meeskondade väljaõpe on keerulisem ning orbiidil töötamise programm on ulatuslikum. Kosmos laevad on muutunud mitmeistmeliseks ja korraga saab orbiidile minna mitu inimest. Meil õnnestus elukutsega harjuda astronaut nagu autojuhi, kapteni, piloodi elukutsetega harjunud. Ja nüüd, nendel minutitel, kuskil kaugel - kaugel sees kosmos, kõrge - kõrgel meie peade kohal astronaudid hoida oma tähtsat ja rasket kella.

V nime saanud kosmoserakett"Vostok" oli ta esimene planeedil, kes tõusis tähtedeni. piisad: Gagarin ja Aprill... V. Stepanov.

Kutsun kõiki üles kontrollima, kui arenenud on teie tähelepanu. Arva ära mõistatused:

Lind lendab - muinasjutt, aga sees istuvad inimesed (lennuk)

Lennuk, millega muinasjuttude kangelased lendasid? (Maagiline vaip)

Lennuk, millega Baba Yaga lendas? (Mört)

Seal on spetsiaalne toru, Universum on selles nähtav, astronoomid näevad tähti. Kaleidoskoop. (teleskoop)

Mees istub raketis, ta lendab julgelt taevasse ja ta on pärit ruum näeb välja(astronaut)

Eriline seal on kosmoselaev, ta saadab signaale Maale kõigile. Nagu üksildane salapärane rändur, lendab orbiidil kunstlik. (Satelliit)

Taevas ripub kollane taldrik, kollane plaat annab kõigile sooja. (Päike)

Ei koputa uksele, aknale, vaid tõuse üles ja ärata kõik üles. (Päike)

Vanaemal ripub onni kohal leivakoorik. Koerad hauguvad, nad ei saa seda kätte. (Kuu)

Pimedas tohutu sabaga vilkuv, tormab tühjade heledate tähtede sekka, ta pole täht, mitte planeet, universumi müsteerium -. (komeet)

Õhulaeval ruumi kuulekad, tormame tuult ületades edasi ... (Raketile)

Kõige esimene sisse kosmos vapper vene kutt lendas suure kiirusega, meie astronaut…(Gagarin)

Didaktiline mäng "Sõnade perekond".

Mängime ja vormime ühe pere sõnad sõnaks "täht".

Kuidas saab tähte hellalt nimetada? (täht)

Kui taevas on palju tähti, siis ütleme teile, mis see on? (tähistaoline)

Mis nime kannab laev, mis lendab tähtede poole? (tähelaev)

Mis nimi on muinasjuttudes mustkunstnik, kes ennustab tähtedelt tulevikku? (astroloog)

Mis on selle linna nimi, kus nad süüa teevad astronaudid kosmosesse reisima? (tähtlinn)

Hästi tehtud! Õppisite palju kosmos, astronaudid, meie planeedi kohta ja ma arvan, et teid saab meeskonda kirja panna astronaudid.

Tulemus vestlused.

Küsimused:

1. Mis on meie planeedi nimi? 2. Milleks on päike? 3. Millal saame Kuule hea ülevaate? 4. Mis oli selle inimese nimi, kes esimesena lendas ruumi? 5. Mis nime kannab eriülikond astronaut?

6. Milliseid planeete mäletad? 7. Kes mäletas taevakehade nimesid?

8. Mis hüüdnimed olid esimestel elavatel reisijatel ruumi? 9. Kes nimetab tähistaeva tähtkujusid ja näitab?

Ülesanded neile, kes seda ei tee väsinud:


1. Värvige " ruumi värvimine". 2. Ehita suurest rakett konstruktor... 3. Joonista lennutrajektoor kosmoserakett.


Sihtmärk: Avardage ja süvendage laste arusaamu kosmosest.

Ülesanded:

  • Kinnitage teadmised Päikesesüsteemi planeetide kohta.
  • Laiendage "ruumi" mõistega seotud sõnavara.
  • Parandage dialoogilist ja monoloogilist kõnet.
  • Tugevdage küsimustele vastamise võimet.
  • Tugevdada lihtsate ja keeruliste lausete kirjutamise oskust.
  • Konsolideerida antonüümsete sõnade moodustamise võimet eesliitega ilma.
  • Edendada vastastikuse abi, sõpruse ja patriotismi tunnet.

Varustus:

  • Plakatite mudelid plakatil, helisalvestised, portreed.
  • Maakera.
  • Mnemoonilised lauad.

Eeltööd:

  • Vestlused teemal "Kosmos"
  • Joonistades teemal "Tulnukad", "Kosmos"
  • Illustratsioonide, entsüklopeediate, kosmoseteemaliste raamatute vaatamine
  • Kosmosest käsitöö, albumite, rakenduste tegemine
  • Mängusituatsioonid "Kosmodroom", "Leia planeet"

Tunni käik

Lapsed istuvad poolringis.

Kostab kosmose muusika.

Koolitaja:

Kaua aega tagasi, kui inimesed veel koobastes elasid, vaatasid nad igal õhtul taevast ja olid üllatunud: nende pea kohal sädelesid lugematud punktid. Nad kadusid hommikul, et järgmisel õhtul ilmuda. Ja seal, kus päeval paistis Päike, paistis öösel KUU, mis muutis oma kuju.

Miks see nii on, inimesed ei saanud aru ega osanud seletada. Kuid möödus tuhandeid aastaid ja nad leidsid vastused paljudele küsimustele.

Lubage meil ja teie ja mina mäletame nüüd kõike, mida kosmosest teame.

Lapsed, pikka aega, kui teid ja isegi mind polnud maailmas, levisid head uudised üle maailma: inimene vallutas kosmosest.

Kes oli planeedi esimene astronaut? (Planeedi esimene kosmonaut oli Yu.A. Gagarin).

Kas meie linnas on kosmonautide monument? (Meie linnas on monument Juri Aleksejevitš Gagarinile).

Kus ta on? (See asub Gagarini tänaval)

Mis nime kandis kosmoserakett, millel Gagarin tõusis tähtedele? (Ida)

Juri Gagarin on tõeline kangelane mitte ainult meie riigis, vaid kogu planeedil Maa! Oleme uhked ka Valentina Vladimirovna Tereškova üle. Kes ta on? (Esimene naissoost astronaut)

Kes veel lendas kosmosesse peale inimeste? (Kosmosesse lendasid Belka ja Strelka koerad, hiired, rotid, küülikud ja isegi ahv).

Millised peaksid teie arvates olema astronaudid?

Didaktiline mäng "Milline peaks olema astronaut?"

Astronaut peab olema julge, tugev, julge, otsustav, intelligentne, osav, vastupidav, töökas, julge, julge, distsiplineeritud ja tagasihoidlik.

Poisid, ütleme, kes pääseb kosmonautide korpusesse?

Didaktiline mäng "Lisa sõna"

Koolitaja: Kui soovite saada astronaudiks, peate tegema palju ...

Lapsed: Tea.

Koolitaja: mis tahes kosmosetee

Avatud neile, kes armastavad ...

Lapsed: tööjõud.

Koolitaja: Kiired raketid ootavad meid

Lendudeks ..

Lapsed: planeedid.

Koolitaja: Sõbralikum on meie oma

Meie rõõmsameelne ...

Lapsed: Meeskond.

Koolitaja: Kui me tahame kosmosesse minna

Nii vara ...

Lapsed: Lendame.

Lennu jaoks ehitame kosmoselaeva ja nimetame seda "sõpruseks". Mis on kosmoselaeva ukse nimi? (Kosmoselaeva ust nimetatakse luugiks).

Läbi luugi astume laevale.

Kordame sõpruse reeglit "Üks kõigi ja kõik ühe eest".

Alustame loendust: "10, 9, ...., Start"

Kehaline kasvatus (muusika järgi)

Kaaluta... Mis on meie pea? (Lihtne); mis on meie käed, jalad? (Kopsud); mis on meie keha? (Kops). (Harjutused kätele, jalgadele, kaelale).

Oh, kas midagi tabas meie kosmoselaeva? (See on meteoriit).

Mis on selle nähtuse nimi, kui Maa peale langeb palju meteoriite? (Meteoorvihm).

Mis on kosmoselaeva akna nimi? (Luuk).

Vaatame läbi luugi. Mida me näeme? (Planeedid, Päike, Kuu, sabakomeet, asteroid, meteoriit, tähed).

Ja kui me lendame, küsin ma mõistatusi

Mõistatused kosmose kohta

Välgutab pimedas tohutut saba,

Sõidab tühjade heledate tähtede vahel

Ta pole täht, mitte planeet

Universumi müsteerium ... (komeet)

Killuke planeedilt

Kuhugi tormavate tähtede seas.

Palju aastaid ta lendab, lendab,

Kosmos ... (meteoriit)

Valgustab teed öösel

Hoiab tähed ärkvel.

Las kõik magavad, tal pole aega magada

Taevas särab meie jaoks ... (Kuu)

Planeet on sinine

Armas, kallis.

Ta on sinu, ta on minu

Ja seda nimetatakse ... (Maa)

Ookean on põhjatu, ookean on lõputu,

Õhutu, pime ja erakordne

Selles elavad universumid, tähed ja komeedid,

Võib -olla on asustatud planeete. (Tühik)

Taevas on näha kollane ring

Ja kiired on nagu niidid.

Maa pöörleb ümber

Nagu magnet.

Kuigi ma pole veel vana

Aga juba teadlane -

Ma tean, et see pole ring, vaid pall,

Tugevalt punane. (Päike)

Öösel päikese käes vahetan

Ja ma süütan taevas.

Puistan pehmete kiirtega

Nagu hõbedane.

Ma võin öösel kõht täis saada

Ja ma saan - sirpiga. (Kuu)

Herned on laiali pimedas taevas

Värviline karamell suhkrupurust,

Ja alles siis, kui saabub hommik

Kogu see karamell sulab äkki. (Tähed)

Oleme kosmoses. Meid ümbritsevad tähed ja planeedid. Loetleme need!

Sõrmede võimlemine "Päikesesüsteem"

Meie laev saabus tundmatule planeedile (mine läbi luugi, kohtu välismaalasega).

K: Tere. Mis planeedilt te tulite?

K: Oleme planeedilt Maa.

K: Nii et olete kaasmaalased?

Lapsed: Rahvuskaaslased on inimesed, kes elavad ühes külas, ühes linnas, piirkonnas. Kui oleme pärit planeedilt Maa, siis oleme maalased.

K: Ma palun teie abi. Vikerkaare lahes on kõik värvid sassi löödud, kui te ei ehita vikerkaart õigesti, võib juhtuda häda - minu planeet läheb orbiidilt välja.

Vahepeal käime Rainbow Bay's, ma näitan teile oma planeeti. (Kõndides ümber planeedi). Siin on palju passe. Te seisate rajal, kuid te ei näe sellel ühtki murutera. Minu planeedil on palju kivimägesid. Siin on mered ja ookeanid, ainult neil pole vett.

Ja nüüd jõuame kraatri juurde, mille moodustasid meteoriidid. Vaata, kui sügav see on!

K: Siin me oleme Rainbow Bays. Vaadake, mis juhtus.

K: Ja me teame sõnu, mille abil saate vikerkaare õigesti ehitada.

D: Iga jahimees tahab teada, kus faasan istub.

Üks laps ehitab vikerkaare ja lapsed nimetavad värve: punane, oranž, kollane, roheline, sinine, sinine, lilla.

I: Tänan teid, maalased, abi eest.

Olen kindel, et mu planeet jääb ellu. Kas sulle meeldib mu planeet?

D: Jah, aga Maal on see parem, sest seal on kõik elus.

K: Ja teie planeedil pole õhku - planeet on õhuvaba.

Vett pole - veetu.

Inimesi pole - elutu.

Rõõmu pole - rõõmutu.

I: Tänan teid, maalased, ma mäletan teid sageli. Kuid ma olen väga kurb, sest ma ei näe kunagi teie kaunist planeeti Maa.

K: Andkem välismaalasele maakera - meie Maa mudel. Ja me peame Maale tagasi pöörduma. (Nad jätavad hüvasti. Nad lähevad kosmoselaeva juurde. Nad sisenevad laeva kaudu luugi kaudu).

Loendus algab: "10.9, ..., start"

Meie laev lendab maapinna poole.

Räägime Päikesest, kui lendame Maale. Sümbolid aitavad meid.

Päikese lugu sümbolite abil.

Täht või planeet? (Täht)

Kas see on suur või väike? (suur)

Kas see on ümmargune või kandiline? (ümmargune)

Kas valgustus on hele või hämar? (hele)

Kas see on kuum või külm? (kuumem)

Kas see on Maast lähedal või kaugel? (kauge)

Poisid, päike on väga särav täht. Nägemise säilitamiseks ei vaata me pikka aega Päikest ilma tumedate prillideta. See on väga kahjulik. Seisa toolide lähedal. Teeme sooja lõõgastava silmamassaaži.

Silmade pinget leevendav massaaž

Nüüd vaatame julgelt läbi kosmoselaeva ümmarguse akna. Kuidas seda nimetatakse, pidage meeles? (luuk)

Mida me näeme? (Maa on meie armastatud planeet)

Tänu meie sõprusele saime välismaalast aidata. Liitume peopesadega ja siis suureneb sõprus mitu korda ja see edastatakse ühelt teiselt mööda elavat ahelat. Nii suudavad kogu meie planeedi inimesed käest kinni hoides säilitada rahu Maal ja loodust kogu selle ilus. Nii lendasime Maale. (Lapsed tulevad laevalt maha ja istuvad poolringis).

Planeet Maa on meie ühine kodu.

Räägime sellest kohe!

Ja jälle on see meile kasulik

"Abimees - laud"!

Loo koostamine mnemoonilise tabeli ("kett") põhjal

"Planeet Maa. Sellel on palli kuju. Maa on suur, kuid Päike on veelgi suurem. Maa on värviline. Sinine, sest seal on jõgesid, järvi, meresid ja ookeane. Pruun on kuiv maa: maa, liivased kõrbed, mäed. Roheline on taimed: puud, põõsad, heintaimed. Valged on pilved, mis ümbritsevad Maad nagu tekk. Maal on elu: inimesed, loomad ja taimed!

Meie planeet on kõigist planeetidest kõige ilusam. Kõik elusolendid Maal: inimesed, taimed, loomad "

Milline õnnistus, et meil oli võimalus sündida ja elada hämmastaval planeedil Maa, mille eest peame hoolitsema! Pärast tema lendu küsis Yu.A selle kohta kõikidelt maalastelt. Gagarin:

„Olles satelliitlaevaga ümber Maa lennanud, nägin, kui ilus on meie planeet. Inimesed, hoidkem ja suurendame seda ilu, mitte hävitame seda! "

Täname teadlasi, disainereid, astronaute, kes avasid meile kosmose imelise maailma. Selles on endiselt palju saladusi ja saladusi ning just teie saate täiskasvanuks saades need paljastada.

Maa andis meile

Seal on palju head

Ja ta ootab ärevusega

Nii et me päästame ta.

Ta on kõigi jaoks maailmas -

Ainus ema

Ja me oleme oma lapsed

Emake Maa.

Las see olla üle oma serva,

Lase see üle meie serva

Õitseb pleekimata

Kevadised aiad.

Võtame oma Maa omaks

Kallistame ema nagu

Ja me kaitseme nagu ema,

Leinast ja õnnetusest!

Täna oleme teinud põneva ja informatiivse suure kosmosereisi ning õppinud kosmose kohta palju huvitavat.

Vestlus teemal: "Kosmonautika päev"

Õpetaja käes: Tyagusheva T.N.

Ülesanded:
1. Sisendada lastele huvi astronautide vastu; õpetage neid imetlema oma kangelaslikku tööd, olema uhked selle üle, et esimene kosmonaut oli venelane. Laiendage arusaama kosmosereisidest.
2. kinnistada laste teadmisi, et me elame planeedil Maa; kosmoses on ka teisi planeete, tähti, tähtkujusid.

Eesmärgid:

1. Laste muusikalise kogemuse rikastamiseks. Arendage emotsionaalset reageerimist muusikale.
2. Jätkake ristsõna äraarvamise võime, sõnade helideks murdmise kindlustamist.
3. Jätkata laste huvi arendamist ilukirjanduse ja õppekirjanduse vastu. Arendage loovat kujutlusvõimet.

Materjalid:
1. Illustratsioonid teemal "Kosmos" (astronautide portreed, raketitüübid, satelliidid, tähistaevas, planeetide skeem).
2. Kosmonautidest lugude salvestamine ("Mina olen Maa", autor V. Muradeli, E. Dolmatov.)
3. Paberraketid laste arvu järgi.
4. Modell koos astronaudi ja tulnukatega.

1. osa.
Laste positiivse suhtumise eest teemal "Kosmos" korraldada mäng "Raketid".
Lauale laotatakse paberist “raketid” üks või kaks vähem kui lapsed.
Lapsed kõnnivad ringides, sõnade “hilinejad pole kohta” jaoks võtavad nad “raketid”.
Meid ootavad kiired raketid
Planeetide jalutamiseks
Kumba me tahame
Me lendame selle juurde!
Kuid mängus on üks saladus-
Hilinejatele pole kohta.
Korrake mängu 2-3 korda, eemaldage iga kord 1-2 "raketti". Paluge lastel kokku lugeda, kui palju lapsi ja kui palju „rakette”, kas kõigile on piisavalt „rakette”, kui ei, siis kui palju vähem.
Lastega vestlemine.
Koolitaja: Poisid, kas teate, milline tähtis päev saab varsti?
Lapsed: 12. aprill "Kosmonautika päev"
Koolitaja: näitab Y. A. Gagarini portreed ja küsib: Kas teate, kes see on? Rääkige meile, mida teate Yu. A. Gagarinist.
Lapsed: Juri Gagarin lendas esimesena kosmosesse. Ta tõusis kõrgele - kosmoselaeval maapinnast kõrgele. Kosmosesse lendavaid inimesi nimetatakse pilootideks - astronautideks.
Koolitaja: V. Borozdin loeb lugu "Esimene kosmoses".
Koolitaja: Astronaudiks olemine pole mitte ainult auväärne, vaid ka väga raske. Peate olema julge, otsustav, järjekindel, leidlik ja mis kõige tähtsam - igakülgselt haritud.
Õpetaja osutab raketiga illustratsioonile ja ütleb: „Kosmoseaparaat on varustatud väga keeruka varustusega ja kosmonaut peab seda kõike suurepäraselt tundma, et sellega töötada ja rikke korral kiiresti remontida. seda. Astronaudid lendavad kosmosesse teadusuuringuteks; uurige Maa, teiste planeetide kliimat, uurige, kuidas taimed nullgravitatsioonis käituvad, ja viige läbi palju muid kasulikke uuringuid. Õpetaja vaatab lastega illustratsioone.
Küsimused lastele:
1) Nimetage esimene naine astronaut (Valentina Tereškova)
2) Kes kosmonautidest läks esimesena kosmosesse (Aleksei Leonov)
3) Kas mäletate, millised loomad esimesena kosmosesse lendasid? (koerad: Laika ja seejärel Belka ja Strelka)
Koolitaja: Kosmonautidest on loodud palju luuletusi ja laule.
Sisaldab laulu "Mina olen Maa" muusikat. V. Muradeli, sõnad E. Dolmatov.
Esitab küsimusi laulusõnade kohta.
Õpetaja kutsub lapsi ristsõna ära arvama, küsib mõistatusi.

1. Ookean on põhjatu,
Ookean on lõputu
Õhutu, pime
Ja erakordne
Universumid elavad selles,
Tähed ja komeedid
Seal on ka asustatud,
Võib -olla planeedid. (tühik)

2. Lennulaevaga,
Kosmiline, kuulekas,
Me edestame tuult
Rattasõit (rakett)

3. Kollane plaat
Ripub taevas
Kollane plaat
Ta annab kõigile soojust. (Päike)

4. Lendab jäine ese,
Tema saba on valguse triip,
Ja objekti nimi on (komeet)

5. Valgustab teed öösel,
Hoiab tähed ärkvel
Las kõik magavad, tal pole aega magada
See ei jää taevas magama (kuu)
2. osa.
Kehaline kasvatus: "Läbige puuvill"
Lapsed seisavad ringis. Esimene laps teeb enda ees plaksu, siis plaksutab naabri peopesale ja nii ringis.
Õpetaja uurib koos lastega tähekaarti.
Küsimuste esitamine.
Leidke tähtkuju Ursa Major. Mitu tähte on selles tähtkujus? (seitse)
Mis on põhjapoolkera eredaim täht? (polaarne)
Mitu planeeti on Päikesesüsteemis? (seitse)
Milliseid teate? (Merkuur, Veenus, Maa, Mars, Jupiter, Saturn,
Uraan, Neptuun, Pluuto.
Koolitaja: Ja milliseid teisi tähti ja tähtkujusid õpime VP Lepilovi luuletusest "Kosmiline lugu"?

Loeb luuletust.
Koolitaja: Poisid, mängime teiega.
Tutvustab mudelit koos "astronaudi" ja "tulnukatega",
Lapsi ravitakse.
Kujutage ette, et olete astronaudid. Sa lendasid võõrale planeedile, kus tulnukad sinuga kohtusid. Nad ei oska maist keelt ja peate žestidega näitama, et olete planeedilt Maa, saabunud rahus.
Lapsed improviseerivad.
Pärast mängu võtab õpetaja kokku, mida uut ja huvitavat lapsed on õppinud.
Tulemus:
1. Selle haridustegevuse ülesanded ja eesmärgid olid praktiliselt kõik täidetud.
2. Kõik määratletud haridusvaldkonnad on rakendatud.
3. Lapsed olid sellest teemast huvitatud, vastasid aktiivselt küsimustele.
4. Lapsed olid laulu kuulates ja mängus osaledes emotsionaalselt positiivselt meelestatud.

Kirjandus: 1. Tsvetkov V.I. Kosmos. Täielik entsüklopeedia / V.I. Tsvetkov. Il. N. Krasnova. - M.: EKSMO 2005.

Sarnased artiklid

2021 liveps.ru. Kodutööd ja valmis ülesanded keemia ja bioloogia alal.