Metodiskā izstrāde “Prasmīgās rokas nepazīst garlaicību. Atklātā nodarbība “Prasmīgas rokas nepazīst garlaicību” Ko prasmīgas rokas nepazīst garlaicību


OGKOU Ivanovas skola VIII tips Nr.2
Abstrakts
ārpusklases pasākumi,
notika sākumskolas nedēļā
Nodarbības tēma:
“Prasmīgās rokas nepazīst garlaicību”
Sastādīja: Aleksandrova M.A.
Ivanova, 2014
Mērķis: aktivizēt un stimulēt studentu radošo darbību.
Uzdevumi:
Izraisīt interesi par nodarbības tēmu un vēlmi komunicēt.
Attīstīt atmiņu, domāšanu, iztēli.
Labot emocionāli-gribas sfēru, runas-motorisko aparātu, motoriskās funkcijas.
Veidot pozitīvu motivāciju dažādu prasmju apgūšanā.
Bagātināt leksikā bērniem.
Izkopt tādas īpašības kā draudzīgums, draudzīgums, godīgums, taisnīgums.
Dodiet ieguldījumu dibināšanā starppersonu attiecības starp bērniem.
Izraisīt pozitīvu emocionālu reakciju un vēlmi piedalīties izglītojošās spēlēs.
Aprīkojums:
- kartiņa ar nosaukumu “Prasmīgās rokas nepazīst garlaicību”;
- individuālas izdales kartītes ar burtiem;
- atsevišķi piegriezti attēli;
- tēmu attēli: "tauriņš", "zieds un zāle", "zivis";
- krāsainas papīra saspraudes (spraudes);
- kartona veidnes: apļi, trapeces;
- rebus karte;
- skaitīšanas nūjas;
- “zivs” sagatave no samta papīra sloksnēm uz statīva;
- krāsojamās kartītes “Savienojiet punktus”;
- papīra jūras: zila un tumši zila;
- laivas no krāsaina papīra;
- TV, DVD atskaņotājs.
Nodarbības gaita
I. Organizatoriskais brīdis mūsu rokās no garlaicības apnika: Bez darba mēs pazudīsim, ātri nomirsim, ja viņi nomirst no garlaicības, glābiet! mirst!
- Puiši, sāksim nodarbību ar patīkamu spēli: “Izsaki komplimentu ar rokām” (pieskāriens, rokasspiediens, glāstīšana utt.) - Kādus pieskārienus vislabāk dāvināt viens otram?
II. Ievads nodarbības tēmā.
- Izlasiet mūsu nodarbības tēmu no tāfeles.
Prasmīgās rokas nepazīst garlaicību
Tad: mēs lasām korī, lasa tikai meitenes, lasa tikai zēni.
– Kā jūs izskaidrojat šī izteiciena nozīmi? (Tas nozīmē, ka strādīgs cilvēks nekad nesēž dīkā, nekad neapnīk un viņam viss izdodas, viss izdodas).
- Tāpēc šodien neļausim rokām garlaikoties, veiksim daudz interesantu uzdevumu.
- No izgrieztiem burtiem savāc izteicienu “Prasmīgas rokas nepazīst garlaicību” (katrs skolēns mēģina to salikt patstāvīgi).

-Labi darīts, jūs visi izpildījāt uzdevumu!
III. Galvenā daļa.
1. Izgriezt attēlus.
- Sakārto sajauktos burtus.
OBACHAKB
4 3 7 5 2 6 1
Kādu vārdu tu izdomāji? (Tauriņš)
- Savāc savā bildē tauriņu, katrs iegūs savu tauriņu, nevis tādu kā citi.
Skolotājs sniedz skolēniem nepieciešamo palīdzību.
- Labi darīti puiši. Cik dažādus un neparastus tauriņus esi radījis!
2. Spēles ar saspraudes.
Skolotājs parāda attēlu.
- Ko jūs uz tā redzat? (Zieds uz zāles)
- Tagad mēs vāksim ziedus un zāli no saspraudēm.
– Jums ir iedotas saspraudes dažādas krāsas, nosauciet tos.
- Pa labi. Tagad ķeries pie darba.
Skolotājs sniedz skolēniem nepieciešamo palīdzību.
- Labi darīti puiši. Cik skaisti ziedi tev ir!
Fiziskās audzināšanas nodarbība (muzikālā iesildīšanās “Ceļš uz sauli”)
3. Darbs ar skaitīšanas nūjām.
- Uzmini mīklu.
Mēs dzīvojam ūdenī
Mēs pazudīsim bez ūdens.
(Zivis)
- Tieši tā, tā ir zivs.
Skolotājs parāda attēlu.
- Mēs savāksim zivis, bet pastāstiet mums, no kā. Kas ir manās rokās? (Skaitīšanas nūjas)
- Jā. Cik no tm mums vajag ielikt zivis? (13)
Skolotājs rāda stendu, uz kura no samta papīra strēmelītēm salocītas zivis.
– Katram no jums ir iedoti irbulīši, varat ķerties pie darba.
Skolotājs sniedz skolēniem nepieciešamo palīdzību.
- Labi darīti puiši. Cik brīnišķīga zivs tev ir!
IV. Atspulgs.
- Puiši, paskaties. Pirms esat “Prieka jūra” un “Skumju jūra” (skolotājs tos parāda), palaidiet savu laivu jūrā atbilstoši savam noskaņojumam.
- Ja pēc nodarbībām jums joprojām ir labs garastāvoklis, tad palaidiet savu laivu zilajā jūrā, un, ja otrādi, tad tumši zilajā jūrā.
Skan mūzika.
Studenti pienāk pie dēļa un "sūta savu laivu jūrā".
- Tagad ieņemiet vietas.
V. Nodarbības kopsavilkums - Kāda ir mūsu nodarbības tēma?
- Kādus vingrinājumus mēs nodarbībā pildījām?
- Kuri uzdevumi jums patika vairāk nekā citi?
- Paskatieties, kā jūs novērtējāt savu noskaņojumu stundas beigās.
- Jūs, puiši, bijāt lieliski: ļoti aktīvi, radoši un prasmīgi. Tāpēc katrs no jums saņem krāsojamo kartiņu “Savienojiet punktus”.
- Mūsu nodarbība ir beigusies, esiet vienmēr tie paši aktīvie puiši.

Kirovas reģionālā valsts vidusskola valsts finansēta organizācija

“ Internātskola skolēniem ar invaliditāti Oparino ciema veselība"

Metodiskā izstrāde

“Prasmīgās rokas nepazīst garlaicību”

Sagatavoja:

specializētā darba (šūšanas) skolotājs

Voroņina Natālija Aleksandrovna

Mērķis:

attīstīt interesi par pētāmo priekšmetu.

Uzdevumi:

vispārināt zināšanas par tehnoloģijām (instrumentu projektēšana, produktu ražošanas tehnoloģija);

veidot izpratni, ka tehnoloģiju stundās iegūtās zināšanas veicina svarīgu dzīves iemaņu apguvi;

paplašināt un sistematizēt skolēnu zināšanas par profesijām;

radīt interesi par zilo apkaklīšu profesijām un darbu.

IEKĀRTAS

1. Izkārtnes ar komandu nosaukumiem,

2. 4 halāti, 4 priekšauti, 4 lakati, 4 cimdu pāri

3. Spoles futrālis, zāģis, ritošā tapa, uzgriežņu atslēga, stīpa, plakne, manekens, ūdens krāns

4. Anagrammas: RPESNAKTO, OIZHTSNYN, TOTAVEK, OOLMTKO

5. Pabeidz sakāmvārdu

Izmēriet septiņas reizes un …………………………………………………………………….

Drīz pasaka stāstīs, jā…………………………………………………………..

Nepietiek ar vēlēšanos, ……………………………………………………………………………….

Maza lieta, labāk………………………………………………………………………………

Acis baidās, un ………………………………………………………………………

Pacietība un darbs, ………………………………………………………………………………………….

6. Soma ar dažādiem priekšmetiem

7. Pogas: 20 mazas melnas, 5 lielas, 10 baltas

8. 2 šujmašīnas, 2 diegu spoles

9. Pašvītņojošās skrūves, 2 skrūvgrieži, 2 stieņi

KONKURSA NORISE

1. IEVADA DAĻA .
skolotājs: Sveiki, puiši! Laipni lūdzam mūsu konkursā!

Katrs no jums zina, ka uz Zemes nav nekā svarīgāka un godājamāka par darbu. Lai kļūtu par profesionāli, sava amata meistaru, vēl skolas laikā ir jādomā par profesijas izvēli un, kad vien iespējams, jāgatavojas šai profesijai. Nav sliktu vai labu profesiju, ir slikti un labi darbinieki. Lai kļūtu par labu speciālistu, cilvēkam ir daudz jāzina un jāspēj, un šim nolūkam viņam ir jāmācās. Un tev un man tagad mācības ir galvenais darbs.

Vispirms izlemsim par komandu nosaukumu:

Profesionāļi un

Konkurss "Darba forma"

Darba uzdevums: Pārstāvji (no katras komandas 2 zēni un 2 meitenes), kura komanda ātrāk uzvilks darba formu galdniecības un šūšanas nodarbībām (uzvilks halātus, cimdus, galvassegu)


2. KONKURSA DARBA PROFESIJU NOSAUKUMS

Puiši! Mums ir daudz dažādu lietu. Mums jāatrod viņu īpašnieki; informēt savu profesiju.

Šuvēja. (Spoles futrālis.)

Galdnieks. (Ieraudzīja.)

Cepējs. (Slītošā tapa.)

Atslēdznieks. (Uzgriežņu atslēga.)

Izšuvējs. (Stipiņa.)

Galdnieks. (Lidmašīna.)

Drēbnieks. (Manekens.)

Santehniķis. (Ūdenskrāns.)

3. Sacensības "Anagrammas"

Vingrinājums: No dotajiem burtiem izveido instrumentu un ierīču nosaukumus.

    PERSNATOK (pirksteņa)

    TSYNIKNIFE (šķēres)

    TOTARVEK (skrūvgriezis)

    OOLMTKO (āmurs)

4. Konkurss “Sakāmvārdi par darbu”

Uzdevums: pabeidz sakāmvārdu. Piemēram: Darbs pabaro cilvēku, bet .... (slinkums lutina).

Katrai komandai ir trīs sakāmvārdi.

1. Izmēriet septiņas reizes un …….. (izgrieziet vienu)

2. Drīz pasaka stāstīs, jā……..(tas nebūs drīz)

3. Nepietiek ar vēlēšanos,…(jums ir jāspēj)

4. Maza lieta ir labāka.....(liela dīkstāve)

5. Acis baidās, bet…..(rokas dara)

6. Pacietība un darbs, .... (viss tiks saspiests)

5. UZMINI MĪKLU KONKURSS.

Kuprīgam zirgam ir koka sāni,

No viņa panadžu apakšas lido baltas skaidas. (Lidmašīna)

Aptver visus pasaulē,
Ko šuj, to neuzvelk (adata).

Esmu istabā, bet mana galva ir ārā. (Nagla.)

Pieredzējis rīks
Ne liels, ne mazs.
Viņam ir daudz raižu:
Viņš gan griež, gan griež (šķēres).

Malku apēd ēdājs, simts zobi vienā rindā. (Ieraudzīja.)

Pa upi šurpu turpu
Tvaikonis klīst un klīst.
Beidz – bēdas!
Jūra taisīs caurumu (dzelzs)

Viņš ir tievs, bet viņa galva ir liela. (Āmurs.)

Mazs, apaļš, bet to nevar pacelt aiz astes (bumbiņas).
Tērauda zirgs, lina aste (adata)

Kur aste balstās, tur vēlāk būs bedre. (Urbt.)

Papīrs, bet uz tā nevar rakstīt. (smilšpapīrs)

Viņa sāka dejot ar propelleri,

Un viņš, griežoties apkārt, iestrēga dēlī. (skrūvgriezis)

Brīnišķīgs draugs

Koka roka

Jā, dzelzs dibens

Jā, karsta ķemme

Galdnieks viņu augstu vērtē

Katru dienu ar viņu darbā (Axe)

6 . Konkurss "Pārsteiguma maiss"

Vingrinājums: Somā ir dažādi priekšmeti. Dalībniekiem ar aizvērtām acīm tie ir jāidentificē un jānosauc.

7. Sacensības

Vingrinājums: Kārtot, izmantojot pogas.

8. Sacensības "Kurš ir ātrāks" šūšanas studentiem

Kurš var ātrāk izvīt šujmašīnas augšējo diegu?

9. Sacensības “Kurš ātrāks” galdniecības studentiem

Pievelciet skrūves (visi komandas locekļi, kas nodarbojas ar galdniecību, mainās pēc kārtas)

Vadošais. Mūsu konkurss tuvojas noslēgumam. Žūrijai tiek dots vārds rezultātu summēšanai. Apkopojot.

Vadošais. Labi darīti puiši! Šodien jūs demonstrējāt savas prasmes un zināšanas par darbu un uzzinājāt par dažādām profesijām.

Vadošais. Paldies visiem par uzmanību!

Grupas nodarbība

Speciālā korekcijas skola VIII veids

Temats: Prasmīgās rokas nepazīst garlaicību.

Uzdevumi:

    attīstīties Radošās prasmes studenti;

    paplašināt savu redzesloku;

    iemācīties pareizi organizēt brīvo laiku;

    audzināt mīlestību pret apkārtējo pasauli un laipnību.

Nodarbības gaita

1. Ziņo par nodarbības tēmu

    Mūsu nodarbības tēma. Mans mīļākais hobijs:

2. Iepazīšanās saruna

    Kā saprast sakāmvārdu: prasmīgas rokas nepazīst garlaicību.

    Ko cilvēks var darīt no darba brīvajā laikā? (studijas)

    Un, ja cilvēkam nav mīļākās nodarbes vai hobija, viņš ir ieinteresēts dzīvot un sazināties ar citiem cilvēkiem. Kāpēc?

    Kas jums nepieciešams, lai pēc darba vai mācībām jums būtu laiks iecienītākajai nodarbei? (Saglabājiet ikdienas rutīnu, pareizi pārvaldiet savu laiku)

    Jums ir pareizi jāpārvalda savs laiks. Tas, kurš plāno savu dienu, rīkojas gudri. Šādam cilvēkam izdodas visu: smagi strādāt un atpūsties. Kad smadzenes un rokas ir aizņemtas, tu domā par sava darba rezultātiem, nevis par muļķībām. Jā un tautas gudrība brīdina cilvēku no slinkuma un dīkdienības, galveno lomu piešķirot darbam, un jūs zināt sakāmvārdus un teicienus par darbu un atpūtu. (Sakāmvārdi un teicieni)

3.Deja

    Tagad viesiem parādīsim mūsu kopīgo hobiju – dejošanu.

    2. Amatniecības prezentācija

    Katram mūsu klases bērnam ir savas intereses un spējas, to uzzinājām no kopā ar viņiem veiktajām anketām. Vadikam patīk zīmēt. Galja rūpīgi strādā ar adatu un diegu, viņai patīk izšūt Nastja izceļas ar izcilu darbu ar papīru.

Anija dejo, Irina zīmē un dzied, Žanna dzied. Ar puišiem cenšamies attīstīt savas spējas. Un tagad viņi runās par saviem panākumiem!

Galja:

Man ļoti patīk izšūt

Es veikli turu adatu rokās,

Kas ar mani notika

Pārbaudiet to visu šeit.

Ruslans:

Mēs nevaram mierīgi sēdēt,

Mums patīk lāpīt ar koku,

Izrādījās, ka mēs

Mēs jums tagad parādīsim.

Anija:

Origami - darbs ar papīru,

Tas ir radošums un skaistums,

Nāciet pie mums ciemos vakaros

Mēs jūs iemācīsim bez grūtībām.

    Un puišiem ļoti patīk spēlēt dambreti. Un, lai iemācītos spēlēt vēl labāk, viņi izgatavoja šaha galdiņu un izgrieza no koka dambreti.

    Esam sagatavojuši arī izstādi no lietām, kas varētu interesēt mūsu viesus un bērnus, iespējams, kāds vēlēsies to izdarīt.

    Puiši, vai jums patika nodarbība?

    Kādas noderīgas lietas jūs no tā uzzinājāt?

    Noslēgumā Irina un Andrejs lasīs jums dzeju.

Irina:

Ja tu dziedi, dejo,

Un turklāt jūs arī zīmējat,

Nekautrējies un radi.

Pasaule kļūs par jūsu skaistumu. SKATIES.

Andrejs:

Šeit ir brīva minūte

Un šķita, ka tu esi kļuvis savādāks.

Zvaniet pēc iedvesmas

Padari savu pasauli skaistu un DZĪVO.

VISI:

Visa pasaule tev ir liela!!!

Skaties!!!

Nodarbība ir beigusies.

Kluba stunda. Priekšmets. « Mūsu rokas nav paredzētas garlaicībai".

Mērķis: atklāt darba nozīmi un vērtību cilvēka dzīvē; paplašināt bērnu priekšstatus par darbu un tā nozīmi cilvēku dzīvē; ar piemēriem parādīt, ka dzīvē viss tiek panākts ar darbu; veido jēdzienus “čakls”, “strādīgs”, “čakls”, “gādīgs”, sniedz pozitīvu vērtējumu šīm īpašībām; veicināt smagu darbu un vēlmi ar savu darbu sagādāt cilvēkiem prieku un laimi; radīt skolēnos vēlmi piedalīties kopīgās darba aktivitātēs un darīt ko noderīgu citiem;veicināt draudzīgas attiecības starp bērniem.

Pasākuma gaita

Skolotājs: Sveiki, mūsu dārgie viesi, skolotāji, vecāki un jūs, puiši! Mēs esam pulcējušies šajā zālē, lai Klases stunda"Mūsu rokas nav paredzētas garlaicībai."

Par ko mēs šodien runāsim? (bērnu atbildes)

Šodien mēs runāsim par pieaugušo un bērnu darbu. Iedomāsimies, kas notiktu, ja visi pēkšņi pārstātu strādāt.

Padomā, kas notiktu

Kad drēbnieks teiktu:

"Es negribu šūt kleitas,

Es paņemšu brīvu dienu!"

Un visi pilsētas drēbnieki

Mums vajadzēja sekot viņam uz mājām.

Ja vien cilvēki staigātu apkārt kaili

Pa ielām ziemā...

Padomā, kas notiktu

Kad šoferis teiktu:

"Es nevēlos pārvadāt cilvēkus"

Un izslēdza dzinēju.

Trolejbusi, autobusi

Tas būtu klāts ar sniegu.

Rūpnīcas strādnieki

Mēs varētu staigāt...

Padomā, kas notiktu

Kad ārsts saka:

"Es negribu raut zobus.

Es to nedarīšu, pat ja jūs raudāt!

Slims medicīniskā aprūpe

Tādu nebūtu.

Un jūs sēdētu un ciestu

Ar sasietu vaigu.

Skolas skolotājs teiktu:

"Šogad es

Es negribu mācīt bērnus.

Es nenākšu uz skolu!"

Piezīmju grāmatiņas un mācību grāmatas

Mēs grozāmies putekļos

Un jūs būtu nezinātnieki

Viņi izauga vecumā.

Padomā par ko

Pēkšņi notika kaut kas slikts!

Bet viņš vienkārši to nedarīs

Neviens nekad.

Un cilvēki neatteiksies

No nepieciešamā darba. (L. Kuklins)

Skolotājs: Jā, bez darba nevar dzīvot. Darbs bija, ir un vienmēr būs dzīvības pamats uz Zemes. Visa pasaule balstās uz strādnieku rokām. Ne velti viņi saka: “Un tavas rokas, brāli, ir liels dārgums. Rokas ir dotas biznesam!”

Prasmīgas rokas, prasmīgas rokas

Viņi nekad necieš no garlaicības.

Viņiem nav atpūtas brīvajā dienā,

Viņi pārzina smagas un lielas lietas.

Strādājošas rokas ar ķirbēm, gabaliņiem,

Strādājošs, bet pārsteidzoši tīrs

Viņi visu dara tik labi un prasmīgi,

Kā saka: viņi ir tur, kur lietas notiek!

Zelta rokas nav rokas no zelta.

Zelta rokas nebaidās no aukstuma.

Šīs rokas ir klātas ar nobrāzumiem un nobrāzumiem -

Noderīgākās rokas pasaulē!

Mātes zina, bērni zina,

Pieaugušie un bērni zina:

Uz ķeblīša bez kājām

Jūs nekādā gadījumā nevarat sēdēt uz vietas.

Jūs nevarat pārvietot ratus bez riteņiem,

Vismaz iejūgt zirgu;

Jūs nevarat izbēgt no sala,

Ja krāsnī nav uguns.

Adata ir maz noderīga,

Ja adatai nav acs.

Tātad rokas bez grūtībām

Viņi nav labi.

Skolotājs: Visa cilvēka dzīve ir piepildīta ar darbu. Viss pasaulē tiek iegūts ar darbu. Pat mazu zivtiņu nevar bez grūtībām izvilkt no dīķa. krievi tautas sakāmvārdi Darbaspēks vienmēr ir bijis priekšplānā. Atcerēsimies senatnē radušos sakāmvārdus un teicienus par darbu.

Skolotājs: Kādus sakāmvārdus par darbu jūs zināt?(Bērni pēc kārtas nosauc sakāmvārdus.)

Prasmīgās rokas nepazīst garlaicību.

Cilvēku vērtē nevis pēc vārdiem, bet pēc darbiem.

Darbs sabojā, bet slinkums sabojā.

Nepierod pie dīkdienām, mācies rokdarbus.

Kas ātri ēd, tas ātri strādā.

Aiz garlaicības ņemiet lietas savās rokās.

Kas nestrādā, tas neēd.

Es smagi strādāju un ieguvu apetīti.

Ēd sātīgi un strādā līdz svīst.

Ja jums ir darbs, tad nevēlaties būt slinks.

Darbs priecē sirdi.

Laime slēpjas darbā.

Tie, kam patīk strādāt, nevar sēdēt dīkā.

Līdz vakaram gara diena, ja nav ko darīt.

Ja būtu vēlme, darbs ritētu labi.

Pacietība un neliela piepūle.

Garlaicība nāk no dīkdienības, klepus no darba.

Acis baidās, bet rokas dara.

Diena līdz vakaram ir garlaicīga, ja nav ko darīt.

Skolotājs: Nav Dzīva būtne ne bez grūtībām. Bebrs strādā, taisa sev dambi, putni taisa ligzdas, lapsas, peles, kurmji rok sev bedres. Visi zina, ka skudra ir maza, bet tā rok kalnus. Esmu pārliecināts, mani draugi, ka jūs jau daudz zināt. Pastāstiet mums, kā jūs strādājat.

Es nesēžu bez darba - es turu rokās gludekli.

Es arī esmu mājās, cik varēšu, palīdzēšu mammai virtuvē!

Šodien vecmāmiņa ir slima, man jādod viņai zāles.

Mēs stādām dārzu. Mums ar viņu ir daudz nepatikšanas.

Mūsu cāļi grib ēst, mums vistas ir jābaro.

Savācu sēklas, grozs liekas pilns.

Daudz ko darīt bērniem! Mēs dzīvojam darbā, nesasprindzināmies.

Ir lietas, ko darīt mājās, pagalmā un, pats galvenais, arī skolā. (S. Mihalkovs “Svarīgas lietas”)

Skolotājs: Tagad, puiši, spēlēsim atskaņas. Es izlasīšu dzejoļus, un jūs pabeigsit.

Man patīk strādāt, man nepatīk būt slinkam,

Es pati protu vienmērīgi un gludi uzklāt savu gultu...(gultiņa)

Man patīk zīmēt mūsu mazajai Irinkai...(bildes)

Palīdzēšu mammai, nomazgāšos ar viņu... (trauki)

Skolotājs: Bet dažreiz tas notiek otrādi. Un par to savā dzejolī rakstīja N. Lifšits.

Mamma vakarā atnāca no darba nogurusi

Un viņš redz, ka viņa dēla gulta nav kārtīga,

Lai tēja glāzē kļūst auksta, ka grīda nav izslaucīta,

Ka viņš guļ uz dīvāna un lasa grāmatu.

Un viņa māte viņam aizvainots sacīja: "Dēls,

Vai esat kādreiz kaut kā palīdzējis savai mātei?

Un dēls drūmi atbildēja, tik tikko palūkojoties uz māti:

Tu, mammīt, neļauj man pabeigt grāmatu.

Skolotājs: Ko jūs varat teikt par šādu dēlu? (bērnu atbildes)

Skolotājs: Ja mamma dažreiz pārnāk mājās nogurusi no darba,

Sildiet viņu ar savām rūpēm, tad palīdziet viņai visā.

- Tagad skatieties leļļu teātri “Sparrow Chiv”.

zvirbulis ČIV

Personāži: vadītājs, Mama, Papa, zvirbulis Čiv.

Prezentētājs: Pasaulē dzīvo jauns zvirbulis vārdā Čivs. Viņam ir gan tēvs, gan māte. Ļoti strādīgi vecāki. Viņi cenšas panākt, lai Čivu dzīvotu labi. Ikviens vēlas viņu iemācīt strādāt. Un Čivs?...

Čivs: Es gribu daudz garšīgu lietu un daudz pastaigu,

Ēdiet tārpus un dzeriet nedaudz ūdens.

Tētis: Strādājiet smagi, smagi strādājiet un tad apsēdieties pie galda.

Čiviks, Čiviks, mūsu dēls. Tu ēdīsi garšīgi, mans draugs.

Mamma (pārliecina)

Gultas, Čivik, tu laisti laukus,

Mūsu jaunais zvirbulis!

Čivs: Man nevajag tavas gultas,

Galu galā viņiem tik un tā ir labi!

Tētis: Nu tad uzkāp uz jumta,

Šeit parādījās caurums.

Drīz pienāks ziema,

Tas mūsu mājā ienesīs sniegu.

Čivs: Man tagad nav auksti.

Un ziemas problēmas ir priekš jums.

Mamma: Čiviks, Čiviks, zvirbulis,

Uzsildi vismaz samovāru!

Chiv:(dusmīgi) Nu protams! Nekādu plānu nebija

Tas ir vecāku, nevis bērnu darbs!

Papa(dusmīgi) Nu ej skaldīt malku

Pagalma vidū ir cirvis.

Čivs: Smaguma dēļ

Es neizaugšu liels.

Mamma: Es uzsildīšu samovāru,

Es varu ātri nokļūt visur.

Čivs: Tieši tā! Tas tā, lūk,

Tā tas būtu bijis, mammīt, sen.

Tētis: Es to atnesu no veikala

Ir divi konfekšu grozi.

Iedzersim tēju

Lai iegūtu spēku.

Chiv(pietiekami) Oho! Šis ir tētis!

Viņš mīl savu dēlu, es esmu ļoti priecīgs!

Mamma: Apsēdīsimies visi kopā pie galda,

Kāda apetīte!

Čivs: Es iešu pirmais!

Galu galā es esmu priekšzīmīgs dēls!

Mamma(noliek tējas krūzes).

Es tikai nolieku krūzes

Mums ir aromātiska tēja.

Chiv(steidzas).

Nebija skumju

Vai tas nevarētu būt ātrāk?

Papa(ielej tēju).

Viņi paņēma krūzes kopā,

Sākām dzert tēju.

Papa un mamma sāk dzert tēju.

Chiv(pārsteigts).

Es kaut ko nesaprotu, tēt.

Kāpēc mana krūze ir tukša?

Tētis: Tu, dēls, neesi ne kripatiņas cienīgs.

Nedaudz pieradiniet savu slinkumu.

Mamma(audzinoši).

Malko no savas tukšās krūzes,

Atmet savus slinkos ieradumus!

Čivs raud.

Čivs: Es vairs nebūšu slinks!

Saprotu, strādāšu.

Vecāki ielej viņa krūzē tēju un stumj viņam pretim trauku ar saldumiem.

Saimnieks: Tā slinkajam Čivim tika pasniegta mācība. Viņš kļuva par priekšzīmīgu palīgu saviem vecākiem. Visi viņu mīlēja un slavēja. Paturiet to prātā, puiši!

Ja slinkums tev pieķeras nejauši,

Jo tas ir apkaunojoši un skumji

Ja mums ir vairāk slinku cilvēku.

Ja jūs ilgu laiku esat gulējis gultā,

Ja jums nebija laika mācīties,

Ja jūs atteicāties palīdzēt savai mātei -

Tas nozīmē, ka esat smagi slims ar slinkumu.

Jūs varat noķert viens no otra slinkumu,

Slinkums ir lipīgs, piemēram, netīrumi vai darva,

Un ir tikai viens līdzeklis - strādāt,

Lai slinkums neatrod ceļu pie jums.

Skolotājs: Puiši, pastāstiet mums par to, kā jūs palīdzat savai ģimenei.

Esmu gatavs uz daudz ko.

Un turklāt bez papildu runas.

Es redzu, ka mamma ir nogurusi

Tas nozīmē, ka viņš viņai daudz nepalīdzēja.

Es ātri eju pie putekļu sūcēja.

Mana māte redz

Ka parādījās palīgs.

Pat tētis bija pārsteigts

Un viņš man teica: “Labi darīts!

Mēs izaudzinājām vīrieti.

Un ir iemesls lepoties:

Tu esi īsts vīrietis!”

Mēs ar mammu esam pavāri!

Ir pienācis laiks mums gatavot vakariņas.

Paskaties: kaut arī es esmu mazs,

Nomazgājiet kartupeļus bļodā

Es sarīvēju cukīni,

Nomizoju sīpolus un ķiplokus.

Es pats saņēmu sāli,

Es apmaisīju zupu pannā,

Un viņa pagatavoja piecas kotletes...

Tas arī viss - pusdienas gatavas!

Mēs ar mammu esam pavāri!

Pavāriem: Urā! Urrā!

Mamma gatavo pīrāgus.

Prasa meitai: - Palīdziet!

Šodien ir svētdiena -

Tēta dzimšanas diena.

Mēs ar mammu kopā

Mīcam mīklu, mīcam mīklu.

Mēs mīcam ar smaidu,

Šī mīkla ir lipīga.

Beidzot samīcīts!

Ak, mana meita, labi darīts!

Drīz būs pīrāgi...

Nu satiec ciemiņus, skrien!

(Spēle "Cep dažus pīrāgus." Meitenes spēlē - 2 komandas. Katrai komandai ir: šefpavāra cepures, priekšauti, pannas ar rokturi un pīrādziņi no kartona Jāuzliek priekšauts un vāciņš, jāuzliek pīrāgs uz pannas un jāpārnes un jāliek uz šķīvja.)

Mammu, es kopā ar tevi izmazgāšu visas krūzes.

Mēs viņus pārģērbsim automazgātavā.

Ir veļas lupata, ir ūdens... Vai tases tiks mazgātas? Jā!

Apakštases kļuva bēdīgas: – Viņi mūs aizmirsa!

Ir veļas lupata, ir ūdens... Vai apakštasītes nomazgās? Jā!

Apakštases tiks mazgātas un neplīsīs.

Mēs: mamma un meita mazgājām traukus.

Mirdzēja karotes, bļodas, krūzes, apakštasītes.

Mamma man teica - mana meita: - Iedod puķes padzerties.

Karstumā viņi vēlas iedzert ūdeni.

Ātri paņēmu lejkannu un ielēju lejkannā ūdeni.

Lei, ūdens, ūdens! Dzer, puķe, neizkalsti!

Mēs ar mammu kopā slaucīsim virtuves grīdu.

Nāc, slota, neesi slinks! Nāc, miskaste, uzmanies!

Mēs slaucīt, slaucīt, slaucīt zem dīvāna, zem galda,

Zem loga un zem bufetes, un arī zem ķebļa.

Visur vajag slaucīt... Kur ir atkritumi? Nevar atrast!

(Spēle "Savākt atkritumus." Spēlē 2 komandas: gan meitenes, gan zēni. Viņiem ir putekļu panna un slota. Pa zāli haotiski izmētāti atkritumi: vāki, tablešu kastes, jogurta krūzes utt. Komandu priekšā ir tukša kaste. Savāciet visus atkritumus kastēs.)

Pēc mazgāšanas mēs ar mammu ieejam pagalmā.

Mēs tevi un mani vienā mirklī pakārsim uz veļas auklas

Un drēbes un veļa... - Kur ir mana kleita?

Kur ir mana pidžama, blūze, Panamas cepure?

Nāc, nežāvājies, iedod man dažas lietas!

Ārā viss žūst... Mēs ar mammu esam gudras!

Pēc miega gultiņa raud: - Viņi mani aizmirsa!

Un gulta — gultiņa raud — tu to neesi saklājusi.

Salieciet vilnas segu uz palaga

Un virsū uzmetīsim krāsotu segu.

Bērnu gultiņa apbrīno: - Cik viss ir kārtīgi!

Bērnu gultiņa pasmaida: - Esmu tik priecīgs!

Esmu dzīvespriecīga un spēcīga, izdarīšu visu darbu.

Es parādīšu savu gribu, es turēšu savu vārdu.

Pie mājas uz vietas es šķūrēju sniegu ar lāpstu.

Izmetu tālu, lai ir plašs un plats.

(Spēle "Sniegs - sniegs." Spēlē 2 zēnu komandas. Viņiem ir cepures ar ausu atlokiem un bērnu lāpstiņas. Komandu priekšā ir sniega bumbas no balta papīra. Pretī komandām ir tukšas kastes. Pamīšus ņemiet visas sniega bumbas tukšā kastē.)

Skolotājs: Ir ļoti noderīgi strādāt svaigā gaisā. Jūsu plaušas elpo, tās saņem tīru gaisu, skābekli, kas pēc tam nonāk asinīs. Un asinis to nes pa visu ķermeni. Un cilvēks saņem veselību, ko mums dod nevis zāles, bet pati daba.

Dažreiz, palīdzot saviem mīļajiem, notiek šādi gadījumi:

Skice “MAMMA un MAŠA”

Mamma: No rīta es meitai teicu: - Maša, tu esi kļuvusi liela,

Es aiziešu pie sava drauga, tu būsi mājas saimniece.

Saģērb mazo māsu, ielej kaķēnam pienu,

Sildiet visus ziedus laukos ar ūdeni un uzkarsējiet kotletes.

Maša: Es zinu, es zinu, es esmu liels, es esmu tāds palīgs,

Es darīšu visu pareizi, tu būsi ļoti laimīga, mammu!

Mamma: Es atgriežos mājās, ko es redzu: Mans Dievs!

Kaķis: Palīdzi man, kaķēn, iedod man tīru autiņu,

Nu, kāpēc es to saņēmu šādi: vai Maša to laistīja ar lejkannu?

Māsa: Kā lai es neizplūstu asarās, mana māsa neļauj man ģērbties,

Viņa man vienkārši ielēja pienu kāda cita bļodā.

Kotlete: Es esmu kotlete, atvainojiet, palīdziet man novilkt kleitu,

Acīmredzot tu kļūdījies, Maša, man nevajag tavas ceļgala zeķes.

Ziedi: Noņemiet mūs no plīts, mēs neesam kotletes - ziedi,

Mums nemaz nevajag uguni, mēs neesam piemēroti vakariņām!

Maša: Mammu, es apsolīju darīt visu, kā tu teici,

Nupat ar tevi, mammu, tu dīvaini skaties uz mani.

Mamma: Kā tev, Maša, tas izdevās...

Mamma vienkārši palika bez vārda.

Visi: Lai palīdzētu savai mātei, jums ir jāspēj un jāzina viss.(17. slaids)

Mēs esam saliedēta ģimene: mamma, tētis, brālis, es.

Mamma uzkopj māju: sūc putekļusūcēju, slauka.

Nu, es viņai palīdzēšu, noslaukīšu putekļus, laistīšu ziedus.

Tētis zāģē, dedzina un palīdz pa māju.

Brālis Jegorka, kaut arī mazs, palīdzēja ap māju.

Suns Barboss labprāt palīdzētu, bet viņa ķepas to nesaka!

Skolotājs: Draudzīgā ģimenē viņi ne tikai atpūšas kopā, bet arī vienmēr palīdz viens otram. Un tagad mūsu komandām būs jāpiedalās kopīgos mājas darbos. Māmiņām ir jāsadarbojas pāros ar saviem bērniem un jāizpilda uzdevumi, kas jums jāveic izlozes kārtībā.

(Konkurss Mājas darbi". Uzdevumi: izrotāt eglīti ar vizuli un rotaļlietām, iesaiņot dāvanu, izgriezt jebkura izmēra un jebkuras formas sniegpārslas svētkiem, pakārt veļu uz auklas žāvēšanai, apgriezt mantas un pēc mazgāšanas tās salocīt, iesaiņot burtnīcas nodarbībām utt.)

Skolotājs: Mēs pateicamies jums, puiši, mēs katru dienu smagi strādājam. Kāds ir skolēna pamatdarbs?(Studijas)

Mācīšana un studēšana ir liels darbs. Cilvēkam ir jābūt pacietīgam, čaklam un uzcītīgam. Galu galā ne vienmēr viss ir viegli.

"Pacietība un darbs visu nojauks," saka tautas gudrība. Smags darbs ir cilvēka cieņa. Visi lieliskie cilvēki bija ārkārtīgi centīgi un strādīgi.

- Kādu nozīmi jūs piešķirat vārdiem “čakls” un “čakls”?(Bērnu atbildes)

Ja mēs ieskatāmies Vārdnīca S.I. Ožegova, tad atradīsim skaidrojumu:centīgs - kaut ko darīt labi un apzinīgi;centīgs - izceļas ar uzcītību darbā un mācībās.

– Kā tu iedomājies čaklu, čaklu cilvēku? Aprakstiet. (Bērni atbild)

- Skolotāji bieži vēršas pie studentiem ar lūgumu: "Pacentieties!" Ko tas nozīmē?(Tas nozīmē, ka uzdevums ir jāizpilda tā, lai rezultāts tiktu augstu novērtēts un sagādātu prieku ikvienam).

Lai dzīvotu cienīgi, ikvienam ir jāstrādā.

Un mūsu darbs šodien skolā ir labi mācīties!

Skolotājs: Dārgie puiši, šodien jūs mūs visus pārliecinājāt, ka zināt, kā strādāt. Un tas ir lieliski. Galu galā jūs nevarat iztikt bez darba, taču prasmīgām rokām vienmēr būs, ko darīt pēc jūsu vēlmēm.

Un mūsu pasākuma noslēgumā es vēlos novēlēt jums sekojošo:

Ja vēlies būt laimīgs,

Esiet godīgi un pacietīgi

Mīli labestību un darbu.

Paskaties, laime ir tur!(G. Drobiz “Laime”)

Dziesma "Vienmēr ir kaut kas prasmīgām rokām." (M. Evensona vārdi, A. Aleksandrova mūzika)

Vistas gaļu nepieciešams laistīt

Kaķēns ir jāpabaro

Un nomazgā traukus, un traukus, un traukus.

Vienmēr ir ko darīt prasmīgām rokām,

Ja labi paskatās apkārt:

Un gultas ir jālaista,

Un lellei vajag apvilkt

Un bildes, un bildes, un bildes, ko zīmēt.

Vienmēr ir ko darīt prasmīgām rokām,

Ja labi paskatās apkārt:

Un tas, kurš neatrod lietu,

Ļaujiet viņam būt garlaicīgi visu gadu

Un mēs esam slinki, un mēs esam slinki, un mūs pazīst kā slinkus!

Skolotājs: Paldies!

Līdzīgi raksti

2024 liveps.ru. Mājas darbi un gatavās problēmas ķīmijā un bioloģijā.